Pivo se ve Vratislavicích vařilo už v roce 1874, od té doby uteklo hodně vody a došlo k několika změnám. Pivovar měnil nejen název, sortiment, ale i majitele. Tím posledním se v roce 1999 stala česká společnost Hols, a. s., která se rozhodla v opuštěných prostorách znovu vařit pivo pod názvem KONRAD. Pivovar postupně sbírá jedno ocenění za druhým a skvělou kvalitu si drží při výrobě z kvalitních českých surovin od regionálních dodavatelů. Díky tomu se mimo jiné stal držitelem chráněného zeměpisného označení „České pivo“.

Zdroj: Petr Hostaš

V roce 2019 byl v mezinárodní soutěži „European Beer Star“ vyhodnocen světlý ležák Konrad 12° jako nejlepší výrobek své kategorie. V současné době je stále větší zájem o novinky např. o 15 l soudky, které jsou dodávány s plochým naražečem pro standardní čepování nebo o 11° světlé svrchně kvašené pivo (ALE) Gepard, které je dodáváno i v plechovkách 0,5 l. „Piva s naší značkou nesou nejen KONtinuální RADost, ale díky prověřeným receptům udržují tradici a dobrou pověst českého piva,“ uvedl Petr Hostaš, ředitel pivovaru a sládek v jedné osobě.

Zdroj: Petr HostašPivo Konrad budou moci ocenit i účastníci Mistrovství světa v orientačním běhu, jehož partnerem se vratislavický pivovar stal. Akce proběhne na začátku července s centrem v Doksech, ale o medaile se bude bojovat třeba i ve Smržovce. „Jsme rádi, že můžeme účastníkům akce nabídnout oceněná piva, která pochází z regionu, kde se Mistrovství světa koná. Naše spojení s pivovarem Konrad představuje důraz na lokálnost. Chceme ukázat světovým, ale i českým orienťákům to nejlepší z našeho regionu. Od nádherných lesů, v nichž se bude závodit, až po to, co jim v arénách naservírujeme k jídlu a pití," uvádí ředitel MS Jan Picek. "Stále věříme, že situace nakonec umožní, aby se Mistrovství světa zúčastnili i fanoušci, a že si naši spolupráci tak budou moct vychutnat naplno i oni, jak jsme původně plánovali," dodává.

Ve dnech 14. až 20. června 2021 můžete soutěžit o 12 plechovek různých druhů piva KONRAD a poukaz na prohlídku pivovaru pro 4 osoby v hodnotě 600 Kč.
Zdroj: HOLS akciová společnost

Při zodpovězení správné odpovědi na uvedenou otázku získá deset výherců zmíněnou poukázku a ochutnávku piva KONRAD - Světlý ležák 4,8%, Tmavý ležák 4,4%, Světlý výčepní 4,0 %, Kníže Konrád 5,2%, silné pivo Spytihněv 6%, Gepard 4,5% a ochutnávku ovocných piv KONRAD Cherryk nebo Chytron.

Dalších 100 výherců získá drobný dárek při nákupu jakéhokoliv piva v daném termínu přímo v pivovaru na adrese Pivovarská 164, 463 11 Liberec 30.

Odpověď na otázku najdete na webových stránkách výrobce:
www.pivo-konrad.cz