Sletový týden se koná v hlavním městě od 30. června do 5. července 2024 a zapojí se do něj až 20 000 lidí. Program nabídne velkolepé hromadné skladby, průvod centrem metropole, mši v katedrále svatého Víta, slavnostní zahájení a sokolské nastudování Lucerny v Národním divadle či pódiová vystoupení v centru a speciální večer Sokol Gala v O2 areně, kde budou k vidění atraktivní ukázky sportů provozovaných v ČOS.

Vrcholem jsou hromadné skladby, kterých sokolové chystají dvanáct. Na podzim se na nácvičných srazech cvičitelů doladily jednotlivé choreografie a aktuálně se nacvičuje v sokolovnách po celé republice. Poprvé se skladby veřejně představí v květnu a v červnu na oblastních, župních a krajských sletech a nakonec je sokolové předvedou ve Fortuna Areně v pražském Edenu.

„Usilovně pracujeme na tom, aby byl slet nezapomenutelným zážitkem pro všechny účastníky i diváky. Od ledna vše nabere velmi rychlý spád. Než se nadějeme, budeme stát v Edenu,“ říká Petr Svoboda, náčelník České obce sokolské a místopředseda sletového týmu pro program.

Vedle sokolských skladeb diváci, kterých se během dvou dnů očekává okolo 50 tisíc, uvidí vystoupení hostů. Česká asociace sportu pro všechny chystá skladby pro dospělé a pro děti, Sokolská unia slovenská vystoupení žen a své umění předvede i dánská gymnastická škola Ollerup.

Bez dobrovolníků by se slet neobešel 

Na sletový týden Česká obec sokolská potřebuje okolo 200 dobrovolníků, kteří se budou podílet na zajištění hromadných skladeb (Fortuna Arena v Edenu), pódiových skladeb (Staroměstské náměstí, Náměstí Míru, Tyršův dům), akce Sokol Gala v O2 aréně, sletového průvodu a pomůžou při ubytování cvičenců ve školách, zahraničním účastníkům či při kulturních akcích. Uplatnění najdou všichni zájemci od 15 let.

“Těšíme se na setkání s těmi, kteří už na sletech pomáhali i na nové tváře. Rádi přivítáme každého, kdo je ochoten pomoci. Nikdo se nemusí se bát, že by byl něčím limitován. Slet spojuje, jak zní motto toho nadcházejícího, ve všech jeho podobách. Tedy i mezi dobrovolníky,“ říká Eva Řibřidovová, náčelnice České obce sokolské. Přihlásit se můžete i Vy – chci se zapojit.

Nápovědu a více informací naleznete na www.slet2024.cz

Ze všech správných odpovědí vybereme 3 výherce, kteří se mohou těšit na sletový balíček v hodnotě 1.730 Kč.

Balíček obsahuje:

  • Šňůrka na krk s designem k XVII. všesokolskému sletu (klíčenka)
  • Vak na záda (Sokol slet 2024)
  • Láhev na pití s ochranným obalem (SLET)
  • Ponožky Sokol Slet modro-červené, velikost 39-42
  • Placka SOKOL SLET 2024, nápis Let’s slet
  • Zápisník A5 SOKOL V PLÁNU MÁM SLET 2024
  • POLŠTÁŘEK SOKOL SLET 2024