Spisovatel Otto Dušek se rozhodl vytvořit o Pálavě knihu v lecčem odlišnou od jiných. Prozradil: „Chtěl jsem dát lidem do ruky něco víc, než-li jen průvodce po této oblíbené části jižní Moravy.“ Jeho kniha s názvem Pálava o dvě deci výš není určena pouze pro turisty a milovníky Pálavy, ale i pro ty, kteří na Pálavě žijí. „Snažil jsem se, aby si v knize každý přišel na své. Takřka o každé z vesnic tam najdete nějakou zajímavost. Na pálavskou lokalitu nahlížím v knize poněkud komplexněji, z vícero oblastí,“ nastiňuje Dušek.

Kniha s 372 stranami je okořeněna grafikami Mirky Šulcové s Duškovými komentáři a příběhy – ať již jde o vyprávění o tom, jak byla Pálava osidlována či o prvních archeologických vykopávkách, nebo o období Dietrichsteinů.

Kouzlo genia loci pálavské krajiny přibližují pečlivě zvolené snímky pálavského rodáka Jana Miklína, jenž neváhal „lovit“ záběry i za brzkého ranního kuropění.

SOUČÁSTÍ JSOU TIPY KAM A PROČ SE PODÍVAT

V knize najdou čtenáři také doporučení na místa, kam a proč se podívat, ale i jaké místní vinařské perličky si nenechat ujít. Knihu Pálava o dvě deci výš vydalo nakladatelství Mapcards na trh loni před Vánoci v nákladu 1 500 kusů, byť náklady na energie a papír vystoupaly extrémně vysoko.

„Věříme, že s příchodem jara najdeme vhodnou příležitost k dodatečnému uspořádání křestu knihy. Chceme o ní dát vědět širšímu spektru čtenářů – i těch z knihoven a ze škol,“ plánuje Otto Dušek s tím, že bude-li o knihu zájem, bude i dotisk.

Knihu lze koupit na e-shopu Mapcards.cz, u některých vinařů a TIC, také například v Knihkupectví Hodonín a Malá Medvědice v Mikulově. Okruh prodejních míst se stále rozšiřuje.

Zdroj: mapcards.net, s.r.o.Nápovědu na soutěžní otázku najdete na https://www.mapcards.cz/

Ze všech správných odpovědí vybereme 5 výherců, kteří obdrží balíček obsahující knihy Netradičního průvodce Pálava O dvě deci výš, ilustrovanou Knihu Vynálezů pro děti a 3D pohlednici Pálava.