Ale nejen nad krajinou, ale i nad naší kuchyní. Na sporáku v hrncích bublají dýňové polévky a v troubě se pečou jablečné moučníky, které po vytažení z trouby příjemně provoní celý dům. Vše je uvařeno z těch nejkvalitnějších surovin z naší zahrady či od lokálních producentů. Jednoduše „kvalita je (ne)obyčejná poctivost“, což ctíme i při výrobě našich výrobků Moravia.

Mlékárny prodávající produkty pod značkou Moravia, mlékárna Moravia Lacto a.s. v Jihlavě a Mlékárna Olešnice a.s., mají obě dlouholetou tradici, která se začala psát již v 30. letech 20. století. Nyní jsou obě mlékárny součástí české skupiny INTERLACTO spol. s r.o. Obě mlékárny si od svého vzniku prošly výraznou modernizací, přesto byly schopny si uchovat tradiční technologické postupy, které umožňují výrobu kvalitních a jedinečných výrobků, ať se jedná o Olešnický hrudkovitý tvaroh, nehomogenizovanou Smetanu na šlehání nebo čerstvé, polotvrdé a tvrdé sýry.

Medová roláda podle Petry Burianové
5 vajec
100 g cukru krupice
100 g vlahého medu
160 g hladké mouky
1 lžička jedlé sody
Špetka soli

Náplň:
Jablečná povidla (omasta) – recept naleznete na https://www.mleko.cz/recept/medova-rolada-po…-petry-burianove/
1 tvaroh od Moravia
1 zakysaná smetana
120 g smetany ke šlehání od Moravia
2 lžíce cukru

Petra BurianováPetra BurianováZdroj: INTERLACTO, spol. s r.o.

Postup:Plech vyložíme pečícím papírem a ten ještě pomastíme olejem. 4 bílky vyšleháme do sněhu. 4 žloutky a 1 celé vejce vyšleháme s cukrem a medem do nadýchané pěny. Mouku promícháme se sodou a solí. Do žloutkové směsi přidáme po částech mouku a ručně vmícháme, prohazujeme. Nakonec stejným způsobem vylehčíme sněhem. Natřeme rovnoměrně na pečicí papír a dáme do vyhřáté trouby, statický ohřev na 200 stupňů.
Medová roládaMedová roládaZdroj: INTERLACTO, spol. s r.o.Po vložení do trouby stáhneme teplotu na 180 stupňů a pečeme asi 10–12 minut.Po upečení roládu posypeme lehce hladkou moukou a překlopíme na čistý pečicí papír. Tato roláda se stáčí až po vychladnutí. Plát se bohatě potře jablečnou omastou a krémem, který vyšleháme z tvarohu, smetan a cukru. Stočíme, utáhneme a dáme chvilku do lednice zatuhnout.

Nápovědu najdete na www.mleko.cz

Ze všech správných odpovědí vybereme náhodně 5 výherců, kteří obdrží balíček mléčných výrobků od značky Moravia v hodnotě 1100 Kč.

Zdroj: INTERLACTO, spol. s r.o.