S nadcházející cyklistickou sezónou je jedním z velkých témat kvalitní zabezpečení kol a elektrokol. Není se čemu divit, pořizovací cena těchto vybavení se často vyšplhá i na nižší stovky tisíc korun. Drahé vybavení pak pochopitelně láká i zloděje, kteří jsou stále vynalézavější a stále častější jsou i krádeže ze zdánlivě bezpečných míst, jako jsou sklepy, kolárny, střešní autoboxy či stojany u zahrádek restaurací. Jen za předminulý rok se škody z krádeží vyšplhaly na 140 milionů korun, přičemž průměrná škoda z krádeží kol a elektrokol loni vzrostla na bezmála 30 tisíc korun.

Chytrý zámek Pealock

Chytré řešení, jak zabezpečit sportovní vybavení nabízí společnost Pealock. Jejich elektronický zámek má zabudovaný alarm, pohybový senzor a nejnovější verze také GPS modul. Zámek tak plní hned několik užitečných funkcí najednou. Zámek je navíc díky přehledné aplikaci propojený s mobilním telefonem a vy tak máte neustálý přehled nejenom o stavu zámku, ale také GPS poloze vašeho uzamknutého vybavení. Při jakékoliv nežádoucí manipulaci s kolem je majitel ihned upozorněn notifikací právě na mobilní telefon. Na výletech si tak klidně můžete vychutnat oběd v restauraci, výhled z rozhledny nebo klidně prohlídku muzea.

Zdroj: Pealock holding s.r.o. / NorthMoravians

Nemusíte se bát ani případných pokusů o krádež, pásek zámku je vyroben z odolného materiálu, ve kterém jsou zalisována ocelová lanka a vodič, který plní funkci uzavřeného obvodu a je připojen k alarmu. Při pokusu o přeštípnutí pásku se tak spustí alarm a zámek uživatele upozorní na mobilní telefon.

Máte hned dvě možnosti, jak zámek Pealock ovládat. Buď prostřednictvím karty NFC s čipem, která je součástí každého balení, nebo pomocí tlačítka chytré aplikace v mobilu. Na krátkou vzdálenosti zámek komunikuje přes Bluetooth, jakmile se od zámku vzdálíte, automaticky se přepne na GSM signál. Místo karty si také můžete zvolit NFC klíčenku nebo náramek pro odemykání a zamykání Pealocku.

Zdroj: Pealock holding s.r.o. / NorthMoravians

Pojištění sportovního vybavení

Na podzim loňského roku navíc společnost Pealock představila ve spolupráci s Českou Podnikatelskou Pojišťovnou jedinečnou novinku na trhu – pojištění sportovního vybavení. Majitelé druhé generace chytrého zámku Pealock si tak mohou své vybavení i jednoduše pojistit, a to za bezkonkurenční cenu na pár kliknutí přímo v jejich aplikaci. Limit plnění je 5 000 Kč až 500 000 Kč. Díky možnosti sjednat pojištění již od jednoho dne je služba vhodná i na jednodenní výlety. Platí však, že čím delší pojistka je, tím výhodnější je cena.

Nápovědu hledejte na https://pealock.com/cs/

Zdroj: Pealock holding, s.r.o.Ze všech správných odpovědí vybereme 1 výherce, který vyhrává elektronický zámek na kolo Pealock v hodnotě 5 000 Kč.