Během léta chráníme svou pokožku nejen před hmyzími nálety, ale především před slunečním spálením pomocí přípravků s SPF (Sun Protection Factor). Sluníčko zkrátka potřebujeme, ale všeho moc škodí.

Sluneční záření obsahuje i tzv. UVA a UVB záření. Při přílišném vystavení paprskům UVA se na kůži objeví spáleniny od slunce, hyperpigmentace a pigmentové skvrny. UVB přispívá k rychlejšímu stárnutí pokožky, tvorbě vrásek, má potenciál poškodit DNA buněk a vyvolat právě nádorové onemocnění. Čím vícekrát pokožku sluncem spálíte, tím je riziko rozvoje těchto onemocnění vyšší. I když je oblačno, skrz mraky k nám pronikne 80 % UV záření.

Naše pokožka má i vlastní systémy, kterými se chrání. Hlavním je kožní pigment melanin, který produkují buňky melanocyty. Zbarvuje naši kůži do hněda a tím chrání nejsvrchnější vrstvu před jejím poškozením. Sama na to ale nestačí!

Každá kůže reaguje po vystavení slunečním paprskům jinak a proto je potřeba zohlednit Váš fototyp. Opakovaným opalováním se náš ochranný faktor zvyšuje. Zatímco tmavá pleť má ochranný faktor cca 13, u světlá dosahuje hodnot 4 – 5.

Důležitá je péče i v době, kdy se zrovna nesluníme. Zásadní roli v tomto období hraje fungující kožní film. Kvalitní péče o pokožku zvyšuje kvalitu kožní bariéry, která se pak dokáže lépe bránit před vnějšími vlivy. Pozitivní efekt pro ni mají i přípravky, kterými se myjeme. Výborné jsou v tomto ohledu MYCÍ OLEJE aromaterapeutické olejové kosmetiky KAREL HADEK/AKH. Poznáte to už díky tomu, že po umytí zanechávají pokožku ucelenou bez šupinek a krásně vláčnou.

Zdroj: Servis AKH s.r.o.

Záleží samozřejmě i na složkách, které opalovací přípravky obsahují – po nich se můžeme poohlédnout v přírodě. Dokáží působit antioxidačně, protizánětlivě a regeneračně (levandulový esenciální olej a esenciální olej z mrkvových semen). Některé rostlinné oleje mají dokonce vlastní UV faktor hodnot 4 – 6 (jojobový, sezamový). Přesně takové přísady najdete v OPALOVACÍCH OLEJÍCH AKH.

Nepodceňujte ani ochranu rtů. Pokožka rtů je velmi tenká a citlivá, a proto se rty vlivem slunce, chlorované i mořské vody snadno vysušují. Balzám LIPPEA SPF a balzám LIPÍK SPF na rty dětí s ochranným faktorem 10 obsahuje vitamín E, který pomáhá hojit drobné prasklinky a okamžitě zklidní vysušené rty. Vlasům dopřejte zábal třeba z čistého MAKADAMIOVÉHO nebo ARGANOVÉHO OLEJE nebo vyzkoušejte tekutý vosk HAARETOL, díky kterému budou vlasy opět vynikat svou barvou a sílou.

Nesmíme zapomenout i na ošetření pokožky po opalování. Dodejte jí ztracenou vlhkost a pružnost s lecitinovými balzámy LECISON a PANTESON! Díky obsaženému panthenolu, aloe vera, levanduli a vitamínům pokožku hydratují a zklidňují. LECISON obsahuje navíc éterický olej z máty peprné, jež pokožku příjemně ochladí a v případě alergických projevů uleví od svědění.

Zdroj: Servis AKH s.r.o.

Při častém opalování v těle vznikají volné radikály, které organismu způsobují oxidační stres a poškození buněčných membrán. Pro tělo je důležité se v tomto období zásobit dostatkem antioxidantů v podobě vitamínů A, C, E, a betakarotenu, které jejich působení dokáží neutralizovat.

Krásné léto a bezpečné opalování
přeje tým společnosti 1. Aromaterapeutická KH a.s.

Nápovědu najdete na https://www.aromakh.cz/

Ze všech správných odpovědí vylosujeme 3 výherce, kteří obdrží balíček s produkty na podporu přirozeného ochranného filmu vaší pokožky.

Zdroj: Servis AKH s.r.o.Balíček obsahuje:
Pantenson 100 ml
Opalovací olej 100 ml
Sprchový olej Grapefruit 100 ml
Leciderma SHEA  Supra SPF 6
Sleva 15 % na další nákup