Letecká sezóna je v plném proudu, a to znamená jediné. Nadšenci do létání i milovníci adrenalinu si mohou splnit svůj sen a stát se alespoň na jeden den pilotem opravdového letadla. Jdete do toho s Pilotem na zkoušku také? Tak se pojďme podívat, co vše vás během zážitků čeká:

Každý let pilotem na zkoušku začíná seznámením s instruktorem, který se vám bude následující hodinu věnovat. Briefing je dlouhý přibližně 30 minut pro ultralehká letadla (např. Echo, Alto nebo Eurostar) a 60 minut pro letadla třídy General Aviation (Cessna 172 aj.)

 Ve flotile Pilotem na zkoušku najdete jen ty nejmodernější letouny Ve flotile Pilotem na zkoušku najdete jen ty nejmodernější letounyZdroj: Mavisys, s.r.o. Pilotem na zkoušku

Už během briefingu se můžete ptát na cokoli, nebude však chybět instruktáž k základním ovládacím prvkům a přístrojům letadla, rozdílům mezi jednotlivými typy letadel, základním manévrům, předletové přípravě (navigace, počasí, komunikace) a většinou se také dozvíte nějaké příhody z leteckého života. Samozřejmě záleží na tom, co všechno zajímavého zrovna ten váš instruktor zažil. :-)

Pak už se jde rovnou do akce. Před letem absolvujete předletovou prohlídku letadla, rovnou usednete do kokpitu a nasadíte sluchátka. Uslyšíte také komunikaci pilota před letem, odvážní se mohou zkusit sami ohlásit věži a říci do mikrofonu třeba „Oskar Kilo Charlie Oskar Kilo po spuštění motoru u hangáru a žádá pokyny pro vzlet.“ Troufnete si?

Vedle pilotáže si užijete i krásné výhledyVedle pilotáže si užijete i krásné výhledyZdroj: Mavisys, s.r.o. Pilotem na zkoušku

Po vzletu už budete mít letadlo pod kontrolou vy. Kromě zážitku samotné pilotáže vás čekají také krásné výhledy, kolem Prahy třeba na zámecký park Průhonice, meandry Vltavy nebo Karlštejn. Vyzkoušíte si správně udržet rovný let, klesání a stoupání, základ srovnávací navigace – let na orientační bod a jeho obletění a provedeme několik základních obratů – zatáček o 90°/180° doleva i doprava. Ke konci letu následně navedete letoun na přistání. To už se pilotáže chopí instruktor a bezpečně s Vámi přistane.

Soutěžte o jeden takový let s Pilotem na zkoušku i vy.

Nápovědu najdete na www.pilotemnazkousku.cz

Zdroj: Mavisys, s.r.o. Pilotem na zkouškuZe všech správných odpovědí vybereme 1 výherce, který vyhrává jeden individuální let UL letadlem z pražského letiště v Letňanech v délce 30 minut v hodnotě 8 400 Kč.