Nejčastějším vybavením, s nímž lidé vyrážejí na výlety, jsou bezesporu náplasti. Při jejich výběru je důležité mít na paměti různé typy poranění, s nimiž se můžete setkat, stejně jako aktivity, které s již aplikovanou náplastí budete vykonávat.

Pro začátek je do lékárničky vhodné zařadit náplasti na drobné řezné rány a oděrky, které pomáhají chránit ránu před nečistotami a podporují její hojení. Je dobré myslet i na případnou změnu počasí a sáhnout raději po náplastech do vody, které si poradí i s podzimní přeháňkou.

Asi nejčastějším problémem, s nímž se při výletech po krásách Česka i zahraničí vedle drobných oděrek setkáváme, jsou puchýře. Nezapomeňte proto do lékárničky zařadit speciální náplasti určené právě na tuto nepříjemnou komplikaci. Oproti klasickým náplastem nabízejí ochranu před nepříjemným třením a tlakem, na místě také vydrží déle, což se hodí při dlouhých výšlapech

I u drobných poranění je ovšem třeba pamatovat na to, že jen náplast ke správnému ošetření nestačí. Abyste minimalizovali riziko přenosu infekce, je vhodné vždy použít i dezinfekci. Tento úkon si zejména děti často spojují s nepříjemným pálením a je pro ně již předem traumatizující. Ovšem nemusí to tak nutně být.

Zdroj: HARTMANN - RICO a.s.HARTMANN uvedl na trh novinku Cosmos® Wound spray, která byla speciálně vyvinuta právě pro bezbolestné ošetření rány. Obsahuje účinnou látku, která ničí mikroorganismy a podporuje hojení ran, zároveň ale malým i velkým pacientům nezpůsobí nepříjemné pálení či štípání v oblasti rány, na jaké jsme často zvyklí.

Vymknutý kotník či poraněné koleno při výletech umí toulky přírodou řádně zkomplikovat. Kromě náplastí či dezinfekce je proto důležité mít v lékárničce i dostatek obinadel. Pro obvazy v místech kloubů a na oblých částech těla jsou ideální elastická fixační obinadla.

Balíček první pomoci – Cosmos® Wound spray a náplasti Cosmos v hodnotě 500 korun můžete vyhrát. Stačí správně odpovědět na soutěžní otázku a mít štěstí při losování. Ze všech správných odpovědí vylosujeme 10.