První práce - hrabání, stříhání, sekání, setí i sázení už čekají a i když je pravdou, že co nestihneš na jaře, v létě nedoženeš, je dobré myslet na svoji kondici. S ústřelem zad a bolavým tělem toho moc nezmůžete, a tak je potřeba pořádně se rozhýbat a přivyknout tělo na obvyklou zátěž. Naštěstí na to nejste sami. Francovkové mazání od Alpy vám nástup jara zpříjemní a pomůže vám cítit se FIT.

To je úleva.

Máta, eukalyptus, rozmarýn, hřebíček, tymián anýz i osvěžující mentol. To je klasická alpová směs, která funguje už 111 let, kdy vznikla Alpa Francovka. Známé léčivky jsou dodnes přirozeným základem masážních přípravků Alpa, vyrobených podle léty prověřené receptury.

Patří k nim také ALPA masážní krém. Kromě bylin obsahuje přírodní oleje, snadno se roztírá a je ideálním přípravkem pro ulevující masáž. Podpoří prokrvení tkání, regeneruje a relaxuje svalstvo a tím ho zbavuje napětí a bolesti. Lehkou masáž zvládnete sami a budete překvapeni, jak uvolní tělo a vrátí vás do pohody. Můžete si vybrat, jestli zvolíte krém nebo masážní gel. Složení i účinek mají stejný, jen gel se rychleji vstřebává a oba můžete kombinovat s Francovkou.

Jak masírovat?

Při masáži není potřeba vyvíjet velkou sílu. Pokud nejde vyloženě o sportovní masáž, vhodné jsou táhlé, hladivé pohyby ve směru svalových vláken směrem k srdci. Oblasti v těsné blízkosti páteře se vyhněte a pozor i na klouby. Zmírněte tlak a jen zvolna přejíždějte, abyste zvýšili prokrvení a podpořili regeneraci.

Více informací a nápovědu najdete na https://www.alpa.cz/cs/

Ze všech správných odpovědí vylosujeme 5 výherců, kteří se mohou těšit na balíček od Alpy.