Bujónka má za sebou kus cesty, kterou ušla pomalými, však pevnými krůčky. Díky těmto postupným a pevným krokům je Bujónka k dostání(dokázala Bujónka zaujmout širokou škálu obchodníků, ale i restaurací, bister či školních jídelen po celém území České Republiky) ve zdravých výživách, farmářských prodejnách, bezobalech, ale i na Rohlíku či ve Sklizenu. Dokonce opustila hranice a zavítala do sousedního Slovenska, Polska a v současné době děla první krůčky směrem Maďarsko a Německo.

ZAPOMEŇTE NA CHEMII A GLUTAMÁTY
Začátky byly komplikovány nevalnou pověstí bujonů plných chemie a glutamátů, ale Bujónce se podařilo tuto pověst prolomit. Dokázala, že i bujon plný chuti lze vyrobit pouze ze zeleniny, masa, koření, bylinek a soli.

LOKÁLNÍ INGREDIENCE A ŠETRNÉ ZPRACOVÁNÍ
Čistě manuální výroba díky zvýšené poptávce přirozeně přešla do částečné automatizace. Na kvalitu a původ vstupních surovin kladou velký důraz, a proto je stále většina surovin lokálních, maso z rodinných či bio farem. Ekologicky zaměřené rodiny navíc ocení také znovupoužitelná skleněný obal.

BUJÓNKA VAŘÍ S VIKI
I po čtyřech letech zakladatelky stále pokračují v původní vizi, kterou neustále zpestřují novými nápady. Letos se tak Bujónka stala generálním partnerem připravovaného seriálu Viki vaří Moravu, který bude k vidění na televizních obrazovkách na podzim tohoto roku. Spoluprací pořadu TVS to ale nekončí. Viki s Pepou, dalším finalistou soutěže MasterChef, už více než rok tvoří s Bujónkou jeden tým. A protože uplynulé období nepřálo veřejným akcím, tak se všichni zavřeli "do kuchyně", aby mohlo vzniknout něco nového, a to Kuchařka plná tradičních a lehkých jídel z běžně dostupných surovin. Ta ukazuje, mnohdy až překvapivě, kde všude je možné Bujónku použít a jak snadné, rychlé a zábavné vaření může být.

Více na https://www.bujonka.cz/

Zdroj: Lenka Vlasáková
Nápovědu najdete na
https://www.bujonka.cz/bujonky-220-g/medvedi-cesnek-220-g/

Ze všech správných odpovědí náhodně vybereme 5 výherců, kteří vyhrávají balíček 10xBujónka + kuchařka (jedná se o balíček všech našich stálých druhů, po 1 ks, gramáž 220g) v hodnotě 1 069 Kč.