GORE-TEX je registrovaná značka, nejvíce je známá ve vztahu k nepromokavým tkaninám.
Pro tento účel je materiál Gore-Tex složený z tenké pórovité membrány z expandovaného polytetrafluoretylenu (teflon), jenž je nalaminována mezi jiné textilie, nejčastěji nylon nebo polyester. Membrána má okolo 1,4 miliardy pórů na centimetr čtvereční, nejnovější mají dokonce i více. Tím se stává neprostupnou pro tekoucí vodu a zároveň umožňuje skrze sebe výpar. Tyto póry jsou přibližně 20 000krát menší než kapka vody (to že kapka vody neprojde skrz souvisí s jejím povrchovým napětím), ale zároveň asi 700x větší než molekula páry, která tak může skrze membránu snadno projít. Díky těmto vlastnostem membrány je zajištěna paropropustnost a zároveň nepromokavost obuvi.
Zdroj: Gore-tex

Veškeré výrobky obsahující goretexovou membránu musí projít náročnými zátěžovými testy, které zjišťují jednak jejich fyzickou odolnost např. proti přetržení nebo odírání a dále právě zmiňovanou voděodolnost a paropropustnost.

Obuv s membránou gore-tex je velice vhodná do přírody, na outdoorové aktivity a právě  proto k nám míří milovníci přírody a turistiky.

Kromě trekkingové obuvi dodává naše firma také široký sortiment pracovní obuvi, holínek, pracovních rukavic, pracovních oděvů včetně pogumovaných oděvů a oděvů se sníženou hořlavostí pro svářeče a slévače, ochranné přilby, brýle, svářečské kukly, respirátory, polomasky, pomůcky na ochranu sluchu a v neposlední řadě také čistící bavlnu, mycí prostředky, ručníky apod.

Dále u nás v nabídce najdete softshellové bundy a kalhoty a oblíbené funkční termoprádlo jednovrstvé (100% polypropylen) i dvouvrstvé (50% polypropylen + 50% bavlna). Termotrička i termospodky, které sami šijeme oceňují uživatelé pro jeho funkčnost tzn. odvod potu od těla do další vrstvy oblečení a tím udržení suché pokožky. Novinkou je funkční prádlo s obsahem složky CELEN. Žádaným sortimentem jsou i bavlněné a flanelové košile, které také sami šijeme z kvalitního českého flanelu (také v nadměrných velikostech). Většina námi prodávaných výrobků je zárukou kvality vyrobené v ČR.

Nápovědu najdete na www.jpalicka.cz

Ze všech správných odpovědí vybereme náhodně 5 výherců, kteří vyhrávají
obuv API v oranžové barvě https://www.jpalicka.cz/trekkingova-obuv-api-gore-tex. Cena bot je 1 321 Kč.