Nevynechávejte snídani

Na snídani je ideální celozrnné pečivo, vejce, ovesná kaše s ovocem a ořechy. Pokud nejste zvyklí snídat, zkuste začít s malými porcemi, začněte kouskem ovoce, jogurtem s müsli, ovesnou kaší s medem a oříšky nebo kouskem pečiva se šunkou a nízkotučným sýrem. Podle odborníka na výživu profesora Davida Ludwiga z Harvardské univerzity se nemusíte bát ani snídaně bohaté na bílkoviny, např. vajíček se zeleninou. Profesor Ludwig ale varuje před průmyslově zpracovanými sacharidy v různých sladkých cereáliích nebo sladkém pečivu, které vedou k prudkému vzrůstu hladiny cukru a inzulínu v krvi a dávají tělu signál ukládat tuk.

Vynechte jednu nezdravou dobrotu denně

Jedním z drobných návyků, které vám mohou pomoci změnit život je podle amerického kouče a psychologa dr. Benjamina Hardyho vynechání alespoň jedné nezdravé pochoutky denně. Není třeba držet přísné diety, vážit potraviny a kontrolovat každé sousto. „Vynechte jen jednu nezdravou pochoutku denně. Opravdu stačí jedna,“ říká Benjamin Hardy.

Pijte více vody

Svůj den začněte sklenicí vlažné vody s medem a citronovou šťávou. Tento nápoj pijte minimálně půl hodiny před snídaní. Medová šťáva s kyselinou citronovou detoxikuje váš organismus. Pokud si před každým jídlem dáte sklenici vody, nebudete mít pak tak velký hlad a sníte toho méně.

Cukr nahraďte medem, začněte čajem a kávou

Vyměňte bílý rafinovaný cukr za kvalitní med. Můžete ho použít na oslazení čaje, ale také kávy. Já osobně denně spotřebuji několik lžiček medu, protože si bez něj kávu nedokážu představit. Nejraději mám café latté se dvěma lžičkami pastovaného medu,“ říká medový sommeliér ze společnosti Medokomerc Milan Špaček. Pokud vás trápí po jídle chuť na sladké, můžete si dát po jídle lžičku medu, která nastartuje trávení a zažene chuť na sladké.

Pořiďte  si více pokojových rostlin (kyslík)

Existuje více a více důkazů o tom, že rostliny mají blahodárný vliv na fyzické i duševní zdraví. Pokojové rostliny můžete dále využít jako přírodní zvlhčovače a osvěžovače vzduchu. Rostliny mimo jiné minimalizují alergie, čistí vzduch, dodávají energii, pomáhají s koncentrací, zvyšuje koncentraci endorfinů a snižují stres.

Začněte se sprchovat chladnější vodou

Studená sprcha je velmi prospěšná pro zdraví našeho organismu, posiluje imunitu, prokrvuje tělo a povzbuzuje mysl. Důležité je začínat s otužováním pomalu – postupně přecházejte od vlažné vody ke studené. Klidně se nejprve umyjte teplou vodou a každý den na chvilku ubírejte teplotu. Můžete také několikrát během sprchování střídat teplou a studenou vodu, záleží na vás, co vám vyhovuje. 

Hodinu před spaním odložte mobilní telefon

Svíticí displej vašeho telefonu nebo televize dává naší hlavě signál “zůstaň vzhůru, ještě není čas jít spát”. Problém s usínáním má tak negativní dopad na délku našeho spánku, proto je dobře před spaním odložit mobilní telefon a místo toho si raději otevřít knížku. Sledování telefonu či televize před spaním způsobuje nespavost, bolest hlavy, bolest krku a zad, bolest očí a zhoršuje kvalitu spánku. Zkuste začít odkládat telefon nejdříve na 10, 20, 30 minut a postupně tento čas prodlužujte.

Nápovědu a další informace naleznete na stránkách Medokomerc – www.medokomerc.cz

Ze všech správných odpovědí vybereme 3 výherce, kteří vyhrávají dárkovou sadu s medem MEDOKOMERC.