Expedice do rovníkového deštného pralesa východoafrické Rwandy a Ugandy za ohroženými horskými gorilami nazvaná Go za Gorilou! odstartovala v neděli 3. března. Na dobrodružnou cestovatelskou výpravu tentokrát vyráží výherkyně posledního ročníku fotografické online soutěže kávové značky Mountain Gorilla Coffee Johana Kůtová a ambasador tohoto ročníku zpěvák skupiny Chinaski Michal Malátný. Cílem projektu Go za Gorilou! je podpořit organizaci Gorilla Doctors pečující o poslední zbylé horské gorily žijící v ugandských horách a spolek Bolíto, který pomáhá dětem v resocializaci po těžkých popáleninových úrazech. Účast na projektu Go za Gorilou! se mezi tuzemskými hudebníky již stává tradicí. V předchozích letech ho podpořili Tomáš Klus, Xindl X, Kamil Střihavka, zesnulý Jan Kalina ze Sto zvířat nebo Matěj Ruppert z kapely Monkey Business.

Zdroj: Zadavatel

Horské gorily jsou ohrožená zvířata, kterých zbývá posledních více než tisíc jedinců na světě v jediné oblasti na hranicích Rwandy, Konga a Ugandy. Právě tam míří expedice Go za Gorilou! Vedle toho má v plánu i ve rwandském parku Volcanoes navštívit hrob Dian Fossey – americké bioložky, které jako jedna z prvních upozornila na nebezpečí vyhynutí goril, zahájila práci na jejich záchranu a za tuto svoji snahu zaplatila životem, když byla v rwandských horách zavražděna (pravděpodobně pytláky).

Výstup do hor za gorilami je však náročný a může být i poměrně dlouhý. Nelze předem přesně odhadnout, jak dlouho bude účastníkům expedice trvat cesta k místu aktuálního výskytu goril. Účastníci expedice Go za Gorilou! proto vyzývají veřejnost, aby na www.kavagorila.cz a na facebokovém profilu facebook.com/mountaingorilla.cz a instagramu https://www.instagram.com/mountaingorillacoffee/ sledovala cestovatelské zážitky jednotlivých účastníků expedice a tipovala, za jak dlouho se skupině podaří tlupu horských goril v ugandských kopcích najít. Ten tipující, jehož odhad bude nejblíže, vyhraje 1 kg kávy Mountain Gorilla Coffee Dian Fossey. Expedice Go za Gorilou! je vyvrcholením téměř půlročního projektu společnosti Mountain Gorilla Coffee, která právě z Ugandy dováží vynikající a ekologicky pěstovanou pětihvězdičkovou kávu a čokoládu. Z každého produktu Mountain Gorilla Coffee zakoupeného od října do prosince loňského roku šlo pět korun pro každou ze zmíněných organizací, celkem se takto vybralo kolem 370 tisíc korun.

Zdroj: Zadavatel

Mountain Gorilla Coffee je značka, pod kterou společnost M. G. C. Trade, s. r. o. dováží kávu, kakaové boby a další produkty z východoafrické Ugandy. V podobě vynikající pražené kávy a vysoce kvalitní čokolády je uvádí na český trh. Mountain Gorilla nakupuje přímo od farmářů za férové ceny. Dovážené komodity nesou označení Rainforest Alliance Certified – garanci, že byly vypěstované v souladu s pravidly pro ochranu deštných pralesů. Značka Mountain Gorilla finančně podporuje organizaci Gorilla Doctors.

Gorilla Doctors je mezinárodně uznávaná nezisková organizace, která působí hlavně na území Ugandy, Rwandy a Konga. Zaměstnává desítky veterinářů z celého světa, kteří osobně dohlížejí na zdraví a bezpečí vzácných horských goril přímo v náročném terénu afrického deštného pralesa. Věnuje se také výzkumu, osvětě a spolupráci v oblasti ochrany zvířat a rozvoje ekologického zemědělství v Africe.

Zdroj: Zadavatel

Bolíto je nezisková organizace při Klinice popáleninové medicíny Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, jejímž cílem je pomáhat dětem s popáleninami překonávat jejich těžký životní úděl. Popáleniny patří k nejtragičtějším a nejtěžším úrazům v každém věku, u dětí ale téměř vždy znamenají bezprostřední ohrožení života.

Nápovědu hledejte na www.kavagorila.cz

Ze všech správných odpovědí vylosujeme tři výherce, kteří se mohou těšit na balíčky s kávou od Mountain Gorilla Coffee.