Když se v roce 1913 poprvé objevila na pultech, zrod legendy tehdy nikdo neplánoval. Jedinečná receptura s využitím 14 léčivých bylin však úspěch proklamovala a díky univerzálnímu použití si okamžitě získala své příznivce.

Zájem o ni rostl, a to dokládá i fakt, že během 2. světové války byla na příděl. Dnes je součástí většiny domácností a zná jí skoro každý Čech.

„Pomůže, kde může“- je to právě univerzální použití spolu se spolehlivými účinky, proč se Francovka těší tak velké oblibě. Výborně zafunguje při revmatických potížích, podpoří regeneraci namožených svalů a ve spojení s masáží pomůže rozhýbat ztuhlé klouby nebo bolavá záda. Postaví na nohy tělo zmožené námahou a pomůže i v případě drobných úrazů. A v době viróz a nachlazení oceníte její antibakteriální účinky. Stačí pár kapek Francovky rozpuštěných ve vodě a můžete inhalovat nebo kloktat při bolestech v krku, kašli, rýmě nebo nachlazení.

Ikonická Francovka je pomocníkem při sportu, práci i odpočinku a vaši přízeň a důvěru si skutečně zaslouží. Dodnes sází na původní, čistě přírodní a léty osvědčenou recepturu a nezměnila ani své symboly. Stále ji najdete v typické lahvičce se sytě modrou etiketou a zářící žlutou hvězdou.

Široké využití Francovky při různých činnostech se objevovalo na dobových účtenkách, plakátech i v tisku, kde poutavá grafika připomínala její nepostradatelnost při práci, na výletě, pro osvěžení, při studiu, sportu, odpočinku i v domácnosti. Neopomenutelný byl také její význam v lázeňství a léčitelství.

Správnou odpověď najdete na www.alpa.cz.

Ze všech správných odpovědí náhodně vybereme pět soutěžících, kteří vyhrají balíček od ALPY.