Olivy a olivový olej od malých farmářů ze Španělska.  Všechny olivy José LOU jsou produkovány malou rodinnou farmou s dlouhou historií.

Černé nebo zelené?  Víte jaký je v nich rozdíl?

Černé olivy
jsou sklizeny až po dozrání. Jsou měkké, velmi křehké, a to je hlavní důvod proč nebývají ničím plněny. Mají vyšší procento oleje, proto jsou mastnější a jemnější.

Asi každý z nás známe černé olivy, které se prodávají například v plechovkách nebo pytlíčkách. Jsou jedna jako druhá, krásně pevné, lesklé a výrazně černé. Tady Vás zklamu. Jsou to olivy zelené, jen dobarvované. Pravé černé olivy jsou spíše hnědé, jemné, měkké a víceméně je každá oliva trošku jiného vzrůstu.
Jako například tyto Černé olivy.

Zelené olivy
Zelené olivy se sbírají nezralé. Jsou tvrdší s lehce nahořklou chutí. Mají nižší obsah oleje a jsou často prodávány marinované nebo plněné například paprikou, česnekem či mandlemi.
Různé druhy zelených oliv.

Zdroj: SunSet company s.r.o.

S peckou nebo bez pecky?

Za nás určitě s peckou, protože pecka předá při naložení částečně svoji chuť i olivě.

Olivový olej

 Puerta de las Villas je vyráběn pouze z oliv odrůdy PICUAL. Olivový olej s vysokým obsahem fenolu je ještě zdravější verzí extra panenského olivového oleje. Olivový olej s vysokým obsahem fenolu je zkrátka ještě zdravější verzí už tak hodně zdravého extra panenského olivového oleje. Ale co to jsou vlastně ty fenoly, které z oleje dělají takovou superpotravinu?

Polyfenoly nejsou žádným objevem poslední doby, jsou to vlastně antioxidanty, které se přirozeně vyskytují v různých potravinách. Mezi polyfenoly patří například kyselina tříslová a také velmi známé flavonoidy. Znamená to tedy, že fenoly se přirozeně v olivách a extra panenském olivovém oleji vyskytují. Pokud si tedy koupíte olej s vysokým obsahem fenolu, pak jde vlastně o extra dávku navíc, která z takového olivového oleje dělá skutečnou super potravinu.

Zdroj: SunSet company s.r.o.

Je vědecky prokázáno, že fenoly snižují rizika vzniku různých onemocnění a co víc, dokonce dokáží zvrátit procesy poškození buněk, ke kterým dochází především během přirozeného stárnutí.
Ale jak velký je tedy rozdíl mezi extra panenským olivovým olejem a tím s vysokým obsahem fenolů? Tyto olivové oleje se totiž vyrábí pouze ze specifických oliv. Není zkrátka oliva jako oliva a některé mají nižší a jiné zase vyšší obsah fenolů. Pro výrobu oleje s vysokým obsahem fenolu se proto používají pouze vybrané druhy oliv. Důležité je i samotné načasování sklizně. Aby vybrané olivy v sobě skutečně měly nejvyšší obsah fenolů, musí být sklízeny o něco dříve, než je tomu o ostatních druhů oliv.
Olivový olej s vysokým obsahem fenolu nicméně minimálně u nás budete ve svém supermarketu hledat těžko. Zkuste obchody se zdravou výživou nebo ještě lépe internet, kde seženete hned několik druhů těchto olejů.

Nápovědu najdete na: www.olivium.cz

Zdroj: SunSet company s.r.o.Ze všech správných odpovědí náhodně vylosujeme deset výherců, kteří obdrží dárkový poukaz v hodnotě 500 Kč na zboží dle vlastního výběru.