Nejkrásnější období roku je konečně tady. Degustační encyklopedie pálenek je totiž v prodeji. Ta je originální kombinací dárku 2v1, protože kombinuje vědomosti tak i pochutnání na těch nejlepších pálenkách co u nás vznikají. Je to tak jedinečná možnost jak se s nimi seznámit. Jelikžo navíc encyklopedie obsahuje 24 lahviček, může se použít i jako adventní kalendář, i když víme, že nejčastěji se stejně objevuje jako dárek pod vánočním stromečkem. 

Letošní ročník je navíc speciální, protože ve výběru najdete i vítěze nové soutěže Pálenka roku. Vzhledem k vzácnosti a omezenému množství některých pálenek existuje pouze 1000 kusů encyklopedie. Na co se tedy v encyklopedii můžete těšit?

- 24 vzorků 
- produkce z 12 lihovarů (každý dodal dva vzorky)

V encyklopedii najdete klasiku: slivovice, hruškovice, meruňkovice či jablkovice. Ochutnáte i méně tradiční pálenky, jako je kdoulovice, bezinkovice nebo destilát z černého rybízu. Často jde o limitky, kterých vzniklo jen pár kotlů.

Prostě bude to znovu špičkový výlet do celorepublikové produkce.

Nápovědu na odpověď na soutěžní otázku najdete zde

Zdroj: Lihovarek.cz, s.r.o.Ze všech správných odpovědí náhodně vybereme tři soutěžící, kteří vyhrávají degustační encyklopedii pálenek.