6 tipů jak pečovat o prádlo a předejít alergiím
Především malé děti mají citlivější pokožku, která je náchylnější k dermatologickým obtížím. Kontaktní alergie má průběh a vzhled stejný jako ekzém. Jedná se ale o reakci kůže na některý z alergenů nebo látku, která pokožku dráždí. Jak předejít kožním problémům správnou péčí o prádlo?

1. Nově zakoupené oblečení vyperte před jeho použitím
Nové oblečení nemusí být vždy čisté. Někdo před vámi již ho mohl zkoušet nebo se v něm také mohou vyskytovat zbytky chemikálií a barev z výroby. Vypráním nového oblečení docílíte také jeho změkčení.

2. Třiďte prádlo dle barev a teplot na štítku prádla
Správnou péči o tkaniny zvýšíte jejich výdrž a snížíte počet praní.

3. Myslete na správné dávkování prostředku
Ne vždy více, znamená lépe. Zhoršuje se tím vyplachování prostředku z prádla díky pěně v bubnu a tím se zvýší obsah parfému v lázni a a jeho nadbytečné vdechování.

4. Pro dospělé perte na 40°, pro děti raději na 60°
Oblečení miminek není vhodné prát v ruce. Pro naše nejmenší je vhodné praní prádla na 60°. Tato teplota bezpečně odstraní všechny bakterie. Pro větší děti a dospělé můžete teplotu praní snížit na 40°. 

5. Vybírejte bavlněné oblečení
Pro jemnou pokožku je nejvhodnější bavlněný materiál, který je prodyšný, měkký a pohodlný. Nedráždí pokožku. Vyřaďte z šatníku umělé materiály a vlnu.

6. Máchejte vícekrát
Prací prostředek se během praní přece jen v prádle usazuje a při jednom máchání tak není zaručeno, že se všechny jeho zbytky odplaví. Přidejte tedy raději o jedno máchání navíc.

7. Používejte kvalitní přírodní prostředky na praní
Použitím produktů s přírodním složením můžete předcházet obtížím, ke kterým je citlivá pokožka náchylnější. Přírodní produkty jsou bez chemických složek, konzervantů, parfémů, alergenů a jsou také lépe biologicky odbouratelné. Věnujte pozornost složení a také certifikacím produktů, které garantují jeho kvalitu.

Nápovědu najdete na www.feeleco.com

Zdroj: Fosfa a.s.Ze všech správných odpovědí vybereme náhodně 10 výherců, kteří vyhrávají balíček hypoalergenních pracích prostředků Feel Eco Baby v ceně 705 Kč. Balíček obsahuje: Feel Eco prací gel Baby 2x, Feel Eco odstraňovač skvrn Baby, Feel Eco prostředek na dudlíky a lahvičky, Feel Eco WC čistič.