Mytí rukou je jedním ze základních kroků hygieny. Není divu, že se Světová zdravotnická organizace (WHO) zasadila o vyhlášení Světového dne hygieny rukou. Ten každoročně, a letos už po třinácté, připadá na 5. května, aby upozornil na význam mytí rukou jako klíčové prevence proti přenosu mnoha infekčních onemocnění.

Více než rok, kdy se celý svět potýká s dopady pandemie koronaviru, je toto téma stále aktuální. Byť byla dezinfekce dříve spojována spíše se zdravotnictvím, dnes se stala součástí našich každodenních životů. Ať už ji musíme používat z důvodu různých nařízení nebo ji dobrovolně nosíme u sebe a používáme i několikrát denně.

Trh zahltila celá řada dezinfekcí v různé podobě. A to ať se bavíme o jejich aplikaci, tak i o kvalitě. Lidé ze strachu z nákazy koronavirem začali používat dezinfekci často v nadměrném množství. Ne každá dezinfekce však citlivou pokožku rukou „pohladí“ a navíc ne každá situace vyžaduje hned použití dezinfekce.

Zdroj: HARTMANN - RICO a.s.

„Ačkoliv jsme jedním z hlavních světových výrobců dezinfekce, vždy ji doporučujeme především tam, kde není tak jednoduché umýt si ruce vodou a mýdlem,“ upozorňuje Petr Havlíček ze společnosti HARMTANN – RICO. Samozřejmě, že jsou situace, kde si umýt ruce není snadné a pokud někdo několikrát denně cestuje například MHD, mít u sebe kvalitní dezinfekci se stává novým standardem.

Po dlouhých měsících, kdy se s dezinfekcí setkáváme v obchodech, na úřadech, někdo třeba i v zaměstnání, víme, že je celá řada těch, které naší pokožce dvakrát nesvědčí. Některé dezinfekce lepí, nemají příjemnou vůni nebo nás po nich svědí ruce tak, že máme potřebu si je spíše hned umýt.

Co má splnit kvalitní dezinfekce?
Dezinfekce musí být v první řadě účinná. Ideálně tak, aby zabíjela bakterie a tzv. neobalené i obalené viry, mezi které se řadí i koronavirus. Nesmí lepit a musí se také rychle vstřebat. Určitě každého potěší, když bude příjemně vonět a nebude vysoušet pokožku.

Mezi nejoblíbenější patří kvalitní alkoholová dezinfekce, obsahující zvlhčující přísady, které pokožku rukou zároveň chrání. Tyto podmínky splňuje například Sterillium od HARTMANN – RICO. Oblíbeným produktem je 100ml příruční balení Sterillium Gel Pure.

Sterillium je značka, která je po dlouhou řadu let zárukou kvality ve zdravotnických zařízeních a pro jejich zaměstnance je jasnou volbou číslo jedna. Její vlastnosti prověřilo také několik studií prestižních německých institutů. Pokud máte problémy s pokožkou rukou právě kvůli tomu, že jste začali používat dezinfekci, zkuste radši Sterillium. Podle respektovaných odborných studií vám zvýší hydrataci rukou. Navíc je její používání opravdu příjemné: jako špičkový nástroj pro boj s viry a bakteriemi voní, umí se rychle vstřebat a nezanechá poté žádný zbytečný odér.

Vyhrává 50., 100., 150., 200., 250. správná odpověď.