Na své si přijdou fanoušci architektury, pro které jsou připraveny okruhy s tématy brněnského funkcionalismu, slavných vil a paláců průmyslové aristokracie. O tom, že je Brno, město s nadhledem, vás přesvědčí okruh věnovaný vyhlídkám. A posledním okruhem, který je zároveň úplnou novinkou, je pak okruh sportovní.

Objevte více v kratším čase! Díky vyhlídkovým jízdám poznáte za pár hodin místa, která byste pěšky poznávali třeba i celý víkend. Za 2 až 3,5 hodiny se od profesionálních průvodců dozvíte nespočet zajímavostí. Na cestu se můžete vydat vždy v pátek, sobotu a neděli z náměstí Svobody.

Trasy turistického minibusu:

PALÁCE PRŮMYSLOVÉ ARISTOKRACIE
Zajímá vás, jak bydleli brněnští podnikatelé? Většina lidí zná alespoň podle názvu vily brněnských textilních magnátů. Nejznámější z těchto vil jsou vila manželů Tugendhatových, rodiny Löw-Beerů a Stiassných. V rámci trasy zmíníme a poznáme ale i ty méně známé – například Hechtovu či Offermannovu vilu.

Termíny 2021: 24. 7., 7. 8., 21. 8.

Vila Loew BeerVila Loew BeerZdroj: Statutární město Brno

LEGENDÁRNÍ MÍSTA BRNĚNSKÉHO SPORTU
Tradice sportovních týmů a vzniku prvních sportovišť má v Brně více než stopadesátiletou historii. Stále aktuální, pomalu zanikající či již úplně zaniklá sportoviště jsou rozeseta po celém Brně. Trasa představí zlatou éru brněnského sportu a slavná místa, kde naši předkové slavili tituly, triumfy a zvedali nad hlavu poháry.

Termíny 2021: 25. 7., 8. 8., 22. 8.   

FUNKCIONALISMUS
To nejlepší z brněnského funkcionalismu – luxusní vily, nájemní domy, banky, výstaviště, kostel či zastávka pouliční dráhy. Slavná jména a neméně slavné stavby v rámci jedné z vyhlídkových tras – Bohuslav Fuchs, Ernst Wiesner, Oskar Poříska, Bohumil Čermák, Emil Králík a další. 

Termíny 2021: 31. 7., 14. 8., 28. 8.                      

VYHLÍDKY
Trasa určená pro milovníky nadhledu a krásných vyhlídek. V loňském roce jsme vám ukázali vyhlídkové body východní části Brna a letos jsme pro vás připravili výhled na nejkrásnější dominanty jeho západní části. Těšit se můžete na vyhlídky Špilberk, Kraví hora, rozhledna Holedná, Mahenova stráň a další.

Termíny 2021: 18. 7., 23. 7., 6. 8., 13. 8., 15. 8., 27. 8.

SLAVNÉ VILY
Tato vyhlídková trasa je ve znamení čtyř slavných vil. Všechny byly postavené v první třetině 20. století a přesto jsou tak rozdílné: secesní Löw-Beer (1904), Jurkovičova (1906), modernistická Stiassni (1929) a funkcionalistická Tugendhat (1930). Porovnejte je během dvouhodinové jízdy. Budete překvapeni! 

Termíny 2021: 23. 7., 30. 7., 1. 8., 6. 8., 13. 8., 20. 8., 27. 8., 29. 8. 

Vila StiassniVila StiassniZdroj: Statutární město Brno

Více informací o vyhlídkových jízdách najdete také na www.ticbrno.cz/vyhlidkove-jizdy. Zakoupíte tam i vstupenky, nebo si pro ně přijďte  osobně do infocenter na Radnické 8 a Panenské 1.

Nápovědu najdete na https://www.gotobrno.cz/poznejte-brno/poznejte-brnenske-vystaviste/

Ze všech správných odpovědí vybereme náhodně 5 výherců, kteří vyhrají jízdenku pro dvě osoby na brněnský turistický minibus a dárečky pro potěšení - sada propagačních předmětů Statutárního města Brna.