Společnost PATRIA Kobylí, a.s. podniká v několika odvětvích. Zemědělské a živočišné výrobě, výrobě plastových konstrukcí (výroba čističek odpadních vod a bazénů) a ubytování. Dále patří mezi největší pěstitele meruněk v ČR a v neposlední řadě patří k producentům vína, jež prezentuje pod obchodní značkou Víno z Kobylí.

Zdroj: PATRIA Kobylí, a.s.Hospodaříme na ploše 170 ha registrovaných vinic a jsme největším pěstitelem a zpracovatelem vinné révy v Kobylí. Vinice jsou vysazeny na okolních stráních obce, které jsou nad bývalým kobylským jezerem, jež bylo vysušeno v roce 1830. Když se řekne Kobylí, hned se každému vybaví koně, kobyly. Ovšem původ názvu obce je jinde. Místo kdysi obepínaly mokřady, z němčiny kobels, odtud to jméno. Jedním z největších kobylských jezer, dnes již vysušené, bylo tehdy mírně slané, desetihektarové. Mokřady jsou v současné době obnoveny a najdete je pod názvem biocentrum Ostrůvek.

Zdroj: PATRIA Kobylí, a.s.

Známá trať Lumperky na náhorní rovině má štěstí na celodenní oslunění, půda je zde písčitá až písčitohlinitá. Na Lumperkách pěstuje Víno z Kobylí Modrý Portugal, Ryzlink vlašský a Chardonnay. Při archeologickém průzkumu před výsadbou viniční trati zde bylo odhaleno sídliště oválného tvaru. Pod Lumperky leží také pravěký mamut, který už navždy zůstane součástí kobylského vinařství. Celé tělo mamuta leží stále pod vinohrady patřící soukromé osobě, která nesvolila k bližšímu archeologickému průzkumu.

Zdroj: PATRIA Kobylí, a.s.

Dále za zmínku stojí viniční trať Nivky, kde pěstujeme odrůdy Zweigeltrebe, Cabernet moravia, Modrý Portugal a Rulandské modré, a v jejíž samém srdci byla v roce 2018 postavena rozhledna „Stezka nad vinohrady“, která je unikátní svou jedinečností. Jedná se totiž o bezbariérovou rozhlednu. Pěkný pohled je na samotnou obec Kobylí a z rozhledny uvidíte všechny naše další viniční tratě jako Holý kopec, Sovinky, Katovny, Dvořánky, Světlý a U skalky. V blízkém okolí je pak možné vidět kostel svatého Jiljí, který stojí na vršku v obci Vrbice. Ve vzdálenějším okolí je možné spatřit Pálavu i s Novomlýnskými nádržemi, kopec Hády nad Brnem a ve větší dálce i Karpaty, anebo jižním směrem za dobrého počasí vrcholky Alp.

Zdroj: PATRIA Kobylí, a.s.

Vyrábíme jakostní odrůdová vína, vína VOC Modré hory a vynikající přívlastková vína. Víno z Kobylí je často oceňováno na prestižních soutěžích. S našimi víny se můžete setkat ve vinotékách, specializovaných prodejnách s vínem, ve vybraných restauracích, obchodních řetězcích a také jako firemní vína s firemní etiketou připravených přímo na míru zákazníkovi. Víno můžete také nakoupit v naší vinotéce v Kobylí nebo na našem e-shopu.

PATRIA Kobylí, a.s., Kobylí 716, 691 10 www.vinozkobyli.cz, www.patriakobyli.cz

Nápovědu hledejte na www.vinozkobyli.cz

Ze všech správných odpovědí vybereme náhodně 5 výherců, kteří vyhrávají jeden z pěti kartonů přívlastkového Vína z Kobylí v hodnotě 1 200 Kč.