Česká autodráha je výrobek s tradicí sahající až do šedesátých let minulého století. Pro mnohé byla vysněnou a leckdy obtížně dostupnou hračkou, pro další se pak stala celoživotním koníčkem. Každý, kdo někdy vzal do ruky ovladač a položil autíčko na dráhu, potvrdí, že pocit ze skutečného závodu žádná virtuální hra nenahradí. Miroslav Kotík, zakladatel firmy EFKO-karton vyrábějící hry a hračky, odkoupil v roce 2019 většinový podíl v plzeňské firmě FAROfactory, která autodráhu vyrábí, a rozhodl se ji modernizovat a rozvíjet tak, aby odpovídala standardům 21. století. Navíc se vrátil k jednomu z původních názvů a přejmenoval ji zpět na Ites.

Zdroj: EFKO - karton, s.r.o.

Ites navazuje na původní provedení českých autodráh známých pod názvem Europa Cup, Ites, Gonio, Autodráha 90 a FARO. Vedle toho ale přináší mnohá vylepšení. Kvalitní ovladače, moderní autíčka, nové podvozky, digitální počítadlo kol a regulovatelný zdroj umožňující méně zkušeným závodníkům vychutnat si jízdu bez zbytečných kolizí. Nový výrobce věří, že kvalitní český výrobek potěší nejen zapálené tatínky a dědečky, kteří nostalgicky vzpomínají na své závodní úspěchy, ale obohatí o neopakovatelné zážitky také jejich ratolestí. Pro opravdové závodní nadšence je v nabídce i špičkový model motoru Motraxx Tiger dosahující až 56 tisíc otáček za minutu. Tato varianta tvoří vrchol motorizací autíček Ites.

Mirek FaroMiroslav Kotík s autíčky autodráhy ItesZdroj: EFKO - karton, s.r.o.

Zprovozněte znovu svoji původní českou autodráhu
Miroslav Kotík s nadšením uvádí: „V mnohých domácnostech můžeme ještě dnes nalézt původní verze české autodráhy, které se prodávaly pod obchodními názvy EuropaCup, Ites, Gonio, Autodráha 90 a FARO. My dáváme lidem možnost je znovu oživit. Díly Ites jsou totiž plně kompatibilní, stačí dokoupit jen to, co bylo poškozené, ztracené, případně si mohou zákazníci svoji původní dráhu zmodernizovat. Není to v době, kdy je tendence vyrábět všechno na jedno použití, skvělé? Rodiče mě učili vážit si věcí a místo toho, abych je vyhazoval, se je snažil opravit. Tohle myslím současné generaci chybí. Pořízením kvalitního výrobku, který nám vydrží a lze jej servisovat, navíc nezatěžujeme přírodu.“

Autodráha. Ilustrační fotografie.Autodráha. Ilustrační fotografie.Zdroj: EFKO - karton, s.r.o.

Chcete-li se stát šťastným výhercem autodráhy Ites v hodnotě nad 5.000 Kč, zúčastněte se naší soutěže.

Nápovědu naleznete na ZDE.

Ze všech správných odpovědí náhodně vybereme 1 výherce, který vyhrává Set autodráhy Ites s auty Superkart a s Igráčky v celkové ceně 5.036 Kč.
Zdroj: EFKO - karton, s.r.o.Obsah výhry: Set autodráhy Ites s auty Superkart a s Igráčky (oranžová/modrá) 1:18/ 2x auto Superkart IGZ, 1x přípojný díl 280, 7 x rovný díl 280, 4 x zatáčka malá R290 45o, 4x zatáčka velká R470 45o, napáječ 14V, 850 mA, 2 barevně odlišené ovladače s brzdou, 2x svodidlo, 36x držák svodidla, 36x spona dráhy, návod/, 2x Křížení 280 - samostatný díl dráhy, 1x Start cíl – rovný díl dráhy, 1x Náhradní stírací kartáčky Superkart, 1x Igráček Fanoušek s vlajkou.