Ochutnejte výborné kanadské borůvky ve třech odrůdách, které si v ničem nezadají s klasickými lesními. Dozrávají od poloviny července do konce září, právě nyní je tedy ideální doba na sběr. 

Raná odrůda Duke má světle modrou barvou, chuťově jsou lehce sladké se stopou vínového aroma, při skousnutí křupnou. Odrůda Chandler má až 2 cm velké plody, vínově nasládlé, je považována za jednu z nejchutnějších. Nejrozšířenější odrůda Bluecrop má světle modré plody atraktivního vzhledu a aromatickou, vínově nasládlou chuť. V lednici můžete borůvky skladovat bez problémů 14 dní a jsou vhodné i k zamražení.

Zdroj: Zadavatel 

Rodinnou farmu BORŮVKY Z JAVORNICE založili manželé Dvořákovi v roce 2018 na vlastních pozemcích obhospodařovaných šetrně a dlouhodobě bez použití chemických hnojiv. 
Sad má rozlohu 0,5 ha a nachází se na jižním svahu plném slunce. Keře opylují kromě nepostradatelných čmeláků i vlastní včely. Díky tomu si z farmy můžete kromě borůvek odvézt i výborný květový med. 
V roce 2022 vstoupila farma BORŮVKY Z JAVORNICE do přechodného tříletého bio režimu, poté bude zdejším borůvkám udělena značka BIO. 

Ceny borůvek:
Samosběr je za 169,- Kč/ kg, čerstvě natrhané borůvky 3 kg jsou za 699,- Kč/kg a 1 kg v originálních krabičkách je za 300,- Kč.

Cena medu:
230,- Kč za sklenici 720 ml

Nápovědu a více informací najdete na http://boruvkyzjavornice.cz

Zdroj: ZadavatelZe všech správných odpovědí vybereme 10 výherců, kteří vyhrávají 2kg čerstvě natrhaných borůvek. Pro výhru je potřeba si dojet přímo na farmu. Při té příležitosti si můžete udělat rodinný výlet a vzít s sebou i další členy rodiny, abyste nasbírali více těchto vitamínů a antioxidantů nabitých plodů.