Ve skupině doplňků stravy je rozsáhlá škála přípravků. Asi největší je skupina fytoestrogenů – to jsou extrakty z rostlin, které dokáží pozitivně ovlivnit hormonální rovnováhu a nepříjemné menopauzální projevy.

Vzhledem k velkému zájmu žen o nehormonální léčbu se někteří výrobci ve spolupráci s odborníky zaměřili i na studie srovnatelné se studiemi prováděnými s léky. Je pravda, že tím se takové přípravky staly zajímavé i pro lékaře, kteří považují vědecký průkaz účinků za podstatný. Vynikající výsledky dosahuje například extrakt z fermentované sóji DT56a (v přípravku Femarelle, www.femarelle.cz ), který obsahuje 11 fytoestrogenů. Podstatný je fakt, že tedy i nehormonální léčba dokáže významně zmírnit projevy akutního klimakterického syndromu. www.femarelle.cz/blog

Účinným doplňkem jakéhokoliv přístupu k menopauze je zdravý životní styl a pohybová aktivita.

Pravidelný pohyb se 70% pravděpodobností odbourá potíže klimakterického syndromu, ale také udržuje správnou tělesnou váhu a kvalitní strukturu kostí.
Vyberte si, co Vám vyhovuje, jestli rychlá chůze, jízda na kole, plavání a nebo jóga, která získává v posledních letech čím dál více na popularitě i mezi ženami 40+. Nejde o to, lámat rekordy. Pokud však probudíte tělo k pravidelné aktivitě, zmírní se nepříjemné příznaky menopauzy a celkově se budete cítit lépe, protože „pohyb je život“.

Co je hormonální jóga – aneb pojďte omládnout.

Hormonální jógová terapie (podle Dinah Rodrigues) je ucelená sestava dynamických a statických cviků vycházejících z jógy s použitím dechu a práce s energií.

VYHRAJTE intenzivní 1 denní kurz hormonální jógy a balení Femarelle (dle výběru) v celkové hodnotě 3500,- Kč.

Kurz se koná ve studiu Blaho-jóga, Praha, možno absolvovat i on-line.

Femarelle řada (Rejuvenate 40+, Recharge 50+, Unstoppable 60+) jsou doplňky stravy určené pro ženy, které provází hormonální nerovnováhu přicházející s věkem. Ač jde o přirozený cyklus v životě ženy, je možné se nepříjemných změn včas vyvarovat a tělo připravit. Vaše tělo Vám péči vrátí. www.facebook.com/femarelleczsk

Nápovědu hledejte na www.femarelle.cz 

Zdroj: Medindex spol. s r.o.Ze všech správných odpovědí vylosujeme jednoho výherce, který se může těšit na víkendový intenzivní kurz hormonální jógové terapie a balení Femarelle (dle výběru) v celkové hodnotě 3500 Kč.