Každou adventní sobotu se Klášterní dvůr promění v pohádkovou scénu a vánoční písně rozezní tradiční jarmark. Pochutnejte si na místních dobrotách a zakupte si originální řemeslný výrobek. Provoněná řemeslná ulička vás zavede do pekařské dílny, kde si vlastnoručně upletete vánočku. Interaktivní expozice a Svět fantazie Jindry Čapka se promění v unikátní tvůrčí prostor plný kreativních dílen. Pojďte si spolu se svými dětmi vytvořit ozdoby na stromeček, vánoční dekorace, svíčky, bylinková mýdla, vánoční přání a další atraktivní dárečky, kterými uděláte radost nejenom sobě, ale i svým nejbližším. Adventní večery doplní komentované prohlídky za svitu svící, při kterých zažijete jedinečnou atmosféru vánočních klášterů.

Zdroj: MĚSTSKÉ DIVADLO ČESKÝ KRUMLOV o.p.s.

Od první adventní soboty až do konce roku je připravena nová interaktivní rodinná hra „Kam se ztratil Ježíšek?“ V pátek 10.12. se do Českého Krumlova slétnou andělé na již tradiční Andělský průvod městem, který  zakončí setkání s režisérem filmu Anděl Páně 2 Jiřím Strachem. V sobotu 18.12. se klášterní zahrada od 13.00 do 16.30 promění v Pastýřský zvěřinec.

Zdroj: MĚSTSKÉ DIVADLO ČESKÝ KRUMLOV o.p.s.

Českokrumlovské kláštery představují rovněž i stálé expozice. První z nich ŽIVOT A UMĚNÍ V KRUMLOVSKÝCH KLÁŠTERECH je moderní muzejní expozice zasazená do bývalého konventu mužského kláštera. Rodiny s dětmi najdou vyžití v HISTORICKÉ HERNĚ. Vyzkoušejte si šlechtický šat, staňte se písařem, objevte kouzlo knihtisku, seznamte se s léčivými účinky bylin, vytvořte si voňavý dáreček nebo namíchejte tajný alchymistický lektvar. Loutkové divadlo a dřevěné hračky zabaví nejmenší, zatímco odvážlivci se mohou vydat na strašidelnou stezku v podkroví. Výstava SVĚT FANTAZIE JINDRY ČAPKA přístupná do konce roku odkrývá svět fantazie plný pohádkových příběhů, tajuplných krajin, pitoreskních postav, zvířat i nadpřirozených bytostí.   Navštivte výstavu mezinárodně uznávaného výtvarníka spolu s dětmi a nechte je objevovat, poznávat, hrát si a tvořit. Cyklus kreativních úkolů a kvízů přiblíží pohádkové příběhy, zaměstná mysl a pro nejmenší se stane klíčem do opravdového světa fantazie. Při prohlídce výstavy je k dispozici mobilní audio průvodce a celá řada zábavných efektů zabaví malé i velké návštěvníky přímo v prostorách výstavy.

Otevřeno je denně, kláštery utichnou o letošních Vánocích od 23.12 do 25.12.202, ale již 26.12 se těší na své návštěvníky.

Zdroj: MĚSTSKÉ DIVADLO ČESKÝ KRUMLOV o.p.s.Nápovědu najdete na zde.

Ze všech správných odpovědí vybereme náhodně 1 výherce, který vyhrává rodinný víkendový pobyt /2+2/ v Klášterech Český Krumlov se snídaní, 1x rodinnou vstupenku na výstavu Svět fantazie Jindry Čapka a 1x rodinnou vstupenku na výstavu Interaktivní expozice v celkové výši 6.660 Kč.

http://ubytovani.klasteryck.cz