V nabídce Hliněné bašty najdete spoustu krásných jídel vycházejících z tradiční české gastronomie, její předností jsou ovšem ryby a mořské „potvory“. Jen málokterá tuzemská restaurace se může pochlubit kolekcí živých humrů v akváriu. Čerstvost humra s možností vybrat si ho přímo v akváriu i samotná konzumace lahodného korýše na terase je zážitkem, kvůli němuž do Hliněné bašty jezdí hosté až z opačného konce Prahy.

Zdroj: hlinenabasta.cz

Pokud se někdo neodváží ke konzumaci humra, může si objednat variaci grilovaných mořských ryb a plodů, která nabízí pestrý průřez rybím jídelním lístkem v Hliněné baště. Zvláště v době teplých letních večerů strávených na terase si hosté budou připadat jako někde u moře. A vůbec nejoblíbenější pokrm z mořských živočichů je grilovaná chobotnice s restovanou zeleninou a polentou, která je dlouhodobě v Hliněné baště jedničkou.

Zdroj: hlinenabasta.cz

A nesmíme zapomenout ani na sladkou část kulinární nabídky průhonické restaurace, jež je oblíbená téměř stejně jako mořské pokrmy. Dezerty a dorty peče cukrářka Andrea Vávrová, manželka Hynka Vávry.

Nápovědu hledejte na https://www.hlinenabasta.cz/

Zdroj: hlinenabasta.cz

Ze všech správných odpovědí vylosujeme 3 výherce, kteří se mohou těšit na voucher v hodnotě 2 000 Kč na večeři v restauraci Hliněná bašta v Průhonicích.