Většina z nás již zažila klasickou situaci. Dochází inkoust nebo toner, protože vydrží jen omezený počet stran a stojí stovky nebo i tisíce korun. Vyřešit tuto nepříjemnost stojí čas, který se dá využít jinak a efektivněji. Právě na celkovou úsporu nákladů spojených s provozem tiskárny se japonská společnost Epson zaměřila už v roce 2012, kdy v České republice uvedla na trh technologii inkoustových tiskáren s integrovaným tankovým systémem.

Unikátnost tohoto systému spočívá v jednoduchém doplňování inkoustu z lahvičky, která obsahuje inkoust na vytištění až 7 500 stran. Skutečně velká zásoba inkoustu navíc za cenu, která potěší. Jedna lahvička nestojí tisíce jako u ostatních technologií, ale běžně od 160 Kč do 500 Kč. Náklady na tisk se pohybují od 6 haléřů za jednu černobílou stranu a 16 haléřů za stránku barevnou. Tedy žádné 3 Kč za jednu stranu jako u barevných laserových tiskáren. Navíc je tiskárna EcoTank „přednabitá“ na tisíce stran tisku díky minimálně jedné kompletní sadě inkoustu přímo v balení.

V nabídce naleznete 32 různých modelů pro tisk doma i v libovolné kanceláři. Tiskněte běžné dokumenty, faktury, fotografie, vše ve vysoké kvalitě. Samostatnou kategorii tvoří čistě černobílé modely pro tisk například faktur či účetních podkladů. Můžete vybírat jak podle určení a výkonu tak i podle výbavy. Standardem je podpora bezdrátového tisku, u vybraných modelů i možnosti připojení do drátové sítě. Z další možné výbavy vypíchneme oboustranný tisk, automatický podavač dokumentů pro dávkové jednostranné i oboustranné skenování / kopírování a modely vybavené více podavači pro firemní použití. Můžeme také vybírat podle typu použitých inkoustů. Standardem jsou vodou ředitelné inkousty pro univerzální tisk běžných textů, ale i grafiky a fotografií. Z důvodu potřeby archivace nebo tisku oficiálních dokumentů používají vybrané tiskárny pigmentový inkoust EcoTank Pigment Ink, který garantuje 100% odolnost vůči vodě, otěru i světlu.

Unikátní řada EcoTank Business disponuje vysokým výkonem a robustní konstrukcí pro tisk jakéhokoliv firemního dokumentu. Tyto modely jsou přímo určeny jako náhrada za laserové technologie – tisknou kvalitně, rychle, ekonomicky a dlouhodobě bez nutnosti výměny komponentů jako je tiskový válec a přenosová jednotka. Navíc přinášení zásadní úspory v celkových nákladech (TCO). Díky až 95% úspoře spotřeby elektrické energie a jednoduché recyklaci prázdných lahviček jde o nejekologičtější a nejvíce šetrné tiskové zařízení na trhu.

Zdroj: AT Computers a.s.Nápovědu najdete na www.epson.cz/ecotank

Ze všech správných odpovědí vybereme náhodně 1 výherce, který obdrží tiskárnu EcoTank L3256 v hodnotě 4.990 Kč.