Bez prohlídky plzeňského pivovaru nebude návštěva Plzně nikdy kompletní, ale ujít byste si neměli nechat ani procházku historickým centrem města, interiéry od světoznámého architekta Adolfa Loose, interiér Velké synagogy nebo vyhlídku z plzeňské věže. Příjemně vás překvapí místní gastroscéna i nabídka vyžití pro děti nebo možnosti výletů do okolí.

Plzeň a pivo k sobě neodmyslitelně patří, kromě prohlídky světoznámého pivovaru, můžete navštívit také Pivovarské muzeum, nebo se vydat do pivních lázní či degustovat piva z místních řemeslných pivovarů, jakou jsou Proud, Raven nebo Purkmistr. Při procházce historickým centrem města doporučujeme zastavit se na některé ze zahrádek místních kaváren a restaurací a vychutnat si Plzeň plnými doušky. Sezona venkovních kulturních akcí a gastrofestivalů začíná v dubnu a končí začátkem října. I kdybyste si žádnou z akcí nevybrali cíleně předem, Plzeň vám prostě něco nabídne, až přijedete.

Pokud se chystáte do Plzně s celou rodinou, jeden den je rozhodně málo. Zvířata ze všech světových kontinentů si můžete prohlédnout v plzeňské zoo, která patří k nejnavštěvovanějším v Česku. V sousedním DinoParku pak objevíte svět prehistorických ještěrů. Program nejen na deštivé odpoledne nabízí science centrum Techmania v areálu bývalé Škodovky. A věděli jste, že Hurvínek se Spejblem pochází z Plzně? Pobavit se s nimi můžete nejen v Muzeu loutek ale také na 5,5kilometrové zážitkové stezce kolem boleveckých rybníků.

V okolí Plzně, která leží na čtyřech řekách, najdete rozmanitou krajinu a řadu míst, která stojí za návštěvu. Například ve Starém Plzenci se můžete vydat na prohlídku a degustace do výrobního závodu Bohemia Sektu, objevit románskou rotundu sv. Petra a Pavla anebo se vydat na kratší pěší túru na zříceninu hradu Radyně. Ojedinělý zážitek nabízí také prohlídka hlubinného kaolinového dolu v Nevřeni.  Za výlet stojí i zámky, kláštery a městečka v širším okolí Plzně. Doporučujeme zejména Kozel, Nebílovy, Plasy a Klatovy.

Ze všech správných odpovědí vybereme 3 výherce, kteří dle vylosovaného pořadí vyhrávají:

Zdroj: Visit Plzeň1. vylosovaný obdrží poukaz na dvoudenní pobyt v hotelu Avenue Pallova přímo v historickém centru Plzně - 1x pobyt v pokoji Superior pro 2 osoby na 2 noci (v ceně snídaně, parkování a lahev vína na pokoj). Voucher s platností do konce roku.
2. vylosovaný obdrží poukaz pro dvě osoby na prohlídku pivovaru Plzeňský Prazdroj.
3. vylosovaný obdrží poukaz pro dvě osoby na komentovanou prohlídku Loosových interiérů - prohlídková trasa 1 – Byty Voglových a Krausových.