Do každé skleničky s džemem a omáčkou či sáčku s kořením dáváme kus sebe. Jsme Dobroty z hor. Jesenických hor. Naší domovinou je Šumperk. Městečko v podhůří Jeseníků s výhledem na majestátný Praděd.

Jenom nejvyšší kvalita surovin a vaření s láskou zaručí tu nejlepší chuť. Tímto heslem se s přítelkyní řídíme při výrobě našich dobrot.

Zdroj: Zadavatel

Zpracováváme ovoce, zeleninu, houby a bylinky rozmanitých druhů. Suroviny jsou z velké části pěstované a sbírané v podhůří Jeseníků. Sami si pěstujeme okolo 20 druhů bylinek. Z nich pak vyrábíme ovocné a bylinné čaje, koření a ochucené soli. Dále vyrábíme okolo 25 druhů výběrových (extra) speciálních džemů a marmelád zajímavých příchutí. Mezi naše speciality patří svatojánské ořechy, kapary z medvědího česneku a spoustu dalšího. V naší nabídce najdete i dárkové balíčky. Mnoho surovin si pěstujeme sami nebo sbíráme v pěstitelské stanici ve Velkých Losinách a ty, které si nevypěstujeme, tak odebíráme od místních pěstitelů a výrobců. Například med, kávu, čokoládu a chilli. Lokálnost a podpora místních pro nás hodně znamená.

Zdroj: Zadavatel

Získali jsme ocenění Regionální Potravina 2023, Potravina Olomouckého kraje 2022, Potravina Olomouckého kraje 2023, Great taste awards 2022, Great taste awards 2023.

Soutěžte o Dobroty z hor.

Nápověda k otázce je na: www.dobrotyzhor.cz

Ze všech správných odpovědí vybereme 6 výherců, kteří získávají dárkovou sadu Dobrot z hor.

Zdroj: Dobroty z hor