Psal se rok 1871 kdy se sešli akcionáři a založili Pardubický akcionářský pivovar, který se rok od roku rozrůstal a hrdě vařil typická česká piva, tedy spodně kvašené ležáky. V roce 1891 pak k české klasice přibyl i český originál, respektive „Pardubický originál“ pivo Porter, za kterým stojí sládek Alois Šimonek.

Ke svému výročí 150 let si Pardubický pivovar nadělil pro své portfolio kompletně „nový kabát“, který s hrdostí odkazuje na region v podobě loga a názvu Pardubický Pivovar, a zároveň vystihuje charakter jednotlivých unikátních piv.

Zdroj: Pardubický pivovar a.s.

Příznivci a partneři Pardubic se mohou těšit také na knihu o pivovaru, kdy se nejedná o žádnou nudnou kroniku, ale čtivou výpravu do historie regionu, pivovarství a příběhů pamětníků. Kniha bude k dostání na prodejnách Pivovarka v Pardubicích, Lázních Bohdaneč a Přelouči.

Zdroj: Pardubický pivovar a.s.V neposlední řadě dostala nový kabát také pivovarská restaurace, která milovníky piva přivítá v novém prostředí. Restaurace Pardubický PUB jako první restaurace v historii pivovaru nabízí tankové pivo, kterým bude symbolicky Vilém. Celý interiér odkazuje jak na region a jeho známé ikony jako jsou dostihy, či perník, tak i hrdě na pivovarskou tradici.

Nápovědu najdete na www.pardubickypivovar.cz

Ze všech správných odpovědí vybereme náhodně 7 výherců, kteří vyhrají jeden ze sedmi batohů plného pardubického piva v hodnotě 1 300 Kč /hodnota výhry piva vč. batohu/.