Psal se rok 1871 kdy se sešli akcionáři a založili Pardubický akcionářský pivovar, který se rok od roku rozrůstal a hrdě vařil typická česká piva, tedy spodně kvašené ležáky. V roce 1891 pak k české klasice přibyl i český originál, respektive „Pardubický originál“ pivo Porter, za kterým stojí sládek Alois Šimonek.

Zdroj: Pardubický pivovar a.s.

Pardubický Porter se vaří stejně jako před 130 lety podle původní receptury. Složením pečlivě vybraných čtyř druhů sladů a dlouhou dobou zrání 120 dní získává Porter charakteristickou tmavou téměř černou barvu, hustou pěnu a vyznamenává se velmi lahodnou, sladově nasládlou chutí.

Vychutnat si ho můžete třeba v naší značkové restauraci Pardubický PUB, kde doplňuje celé portfolio Pardubického pivovaru nebo si ho můžete zakoupit v různých variantách na našich prodejnách Pivovarka v Pardubicích, Přelouči a Lázních Bohdaneč.

Nápovědu najdetet na: www.pardubickypivovar.cz

Zdroj: Pardubický pivovar a.s.Ze všech správných odpovědí vybereme náhodně 7 výherců, kteří vyhrávají dárkové balení piva Porter a dárky z Pardubického pivovaru. Cena dárkového balíčku je v hodnotě 1.100 Kč. Výhru je nutné si osobně vyzvednout na recepci Pardubického pivovaru.

Zdroj: Pardubický pivovar a.s.