Vína zrají na jemných kalech v nerezových tancích, vybrané šarže i v dubových či akátových sudech.
Aleš PřistálAleš PřistálZdroj: Víno PřistálNově zpracováváme typické odrůdy pro naši vinařskou podoblast i v betonových vejcích světového lídra Nomblot. Beton dovoluje vinaři zachovat ovocné vlastnosti vína bez redukčních vlastností nerezové oceli a přidat vínu strukturu bez dubového aroma. Je tedy ideální kombinací nejlepších vlastností nerezu a dubového dřeva. U červeného vína dodržujeme zásadu otevřené macerace až po zrání v dubovém sudu.

Zdroj: Víno PřistálS našimi víny se můžete setkat ve vinotékách, nebo ve vybraných restauracích. V rámci vinařských akcí nás můžete potkat v rámci celé republiky. Aktuální seznam akcí, které navštívíme, najdete na našem webu.

Díky tradičním postupům výroby se nám daří získávat i různá významná ocenění. Aktuálním je zlatá mediale z Hradeckého poháru vína 2021 pro polosuchý Tramín červený 2020.

Zpracováváme hrozny ze dvou nejznámějších viničních tratích na Znojemsku. Jedna z nich je ta největší na Znojemsku, a ta druhá dle mnohých odborníků jedna z nejlepších tratí Znojemské vinařské podoblasti. Nachází se na posledních výběžcích Českého masivu mezi Znojmem Sedlešovicemi a Konicemi a má plochu 67 hektarů. Pískové usazeniny doplňují valouny z křemene – je to pozůstatek doby před mnoha miliony let, kdy se v této oblasti vlévala řeka Dyje do pravěkého moře. Půda je neutrální a nadmořská výška se pohybuje mezi 260 a 338 m n.m., kde průměrná roční teplota je 9,1°C.

Vinohrady Kráví horaVinohrady Kráví horaZdroj: Víno Přistál

Díky individuálnímu přístupu ke každému zákazníkovi vyrábíme i firemní vína nebo svatební vína s etiketou připravenou přímo na míru zákazníkovi. Vína můžete nakoupit přímo v našem sklepě nebo na našem e-shopu.

Pokud v létě navštívíte Znojmo a jeho okolí, navštivte i naše rodinné vinařství a ochutnejte naše vína v malebném prostředí našeho vinařského domu a vychutnejte si sklenku Znojemského vína přímo z našeho sklepa.

Vonohrady Kraví horaVonohrady Kraví horaZdroj: Víno Přistál

Pod značkou našeho vinařství vznikl i projekt Služby pro vinaře, který má za cíl sdílení vinařského vybavení mezi samotné vinaře a poskytování služeb v podobě profesionálního focení vína a jídla nebo tisku etiket v malých šaržích pro firemní účely, na svatby či jiné oslavy.

Každý, kdo se zúčastní soutěže, získá výjimečnou slevu 25% na svůj první nákup v e-shopu Víno Přistál.

Zdroj: WebMotion s.r.o.Nápovědu hledejte na www.vinopristal.cz

Ze všech správných odpovědí vybereme náhodně 5 výherců, kteří vyhrají karton znojemského vína ročníku 2020 a jednu láhev archivního vína odrůdy Dornfelder. Vyhrajte karton v hodnotě 1 300 Kč.