Již od konce 19. století zdobí pravou stranu Sadové ulice v Karlových Varech komplex původních lázeňských domů, které jsou dnes spojeny v jeden lázeňský hotel s názvem Kriváň. Než se zde objevily hotely s impozantními fasádami v historizujícím architektonickém stylu, rozprostírala se zde velmi nehostinná Volská rokle. Toto nevlídné místo se velmi oblíbil švýcarský bankéř Schwalbe. V dnešním slova smyslu developer, který měl velmi jasnou představu o budoucí podobě tohoto honosného bulváru, rokli koupil a začal plně realizovat své plány. Zcela přesně stanovil šíři ulice, chodníků, domů, hotelů, ale také dvorků a zahrádek. Do Karlových Varů pozval architekta Slovaka z Vídně a už roku 1872 začala výstavba domů a hotelů. Jako první byl vybudován jedinečný architektonický skvost – hotel Dunaj. Nový majitel, pan Kroh, jej záhy přejmenoval na Kroh, později se název změnil na Wilson. Poválečná touha odstranit vše staré, vedla k poslední změně názvu. Počátkem padesátých let 20. století se zrodil dnešní lázeňský dům Kriváň, který vznikl spojením několika původních domů Glattauer, Kroh, Schubert, Rubens, Deutsches Reich, Uhland a Lessing.

Hotel Kriváň 1957Hotel Kriváň 1957Zdroj: Bohemia-lázně a.s.

K dnešnímu hotelovému komplexu náleží také dependance Concordia a Slovan.

Silnou stránkou  lázeňského hotelu Kriváň je jednoznačně komplexnost nabízených služeb a také jeho poloha. Před několika lety společnost postavila zcela nový balneoprovoz a původní část zmodernizovala tak, aby odpovídal nárokům současných klientů. Mezi nejoblíbenější procedury jednoznačně patří koupele v minerální vodě a masáže, které lékaři vhodně doplňují další vodoléčbou, elektroléčbou, pohybovými aktivitami a ostatními procedurami.

Wellness & SpaWellness & SpaZdroj: Bohemia-lázně a.s.

V hlavní budově Kriváň máte vše pod jednou střechou - léčení, restaurace a ubytování. V dependanci Concordia si můžete užívat komfort nově zrekonstruovaného pokoje, kde nechybí ani klimatizace.

Kromě toho, že pobyt v lázních můžete mít tzv. na křížek, můžete si vybrat z bohaté nabídky relaxačních pobytů. Absolutně nejoblíbenějším pobytem je Odpočinek pro všechny generace nebo Týden u Vřídla.

INDIKACE:

  • onemocnění trávicího traktu, diabetes, dna
  • onemocnění pohybového aparátu

PROČ PRÁVĚ BOHEMIA-LÁZNĚ? 

  • Více než 30 – letá tradice léčení v komplexu lázeňských hotelů Kriváň - Concordia
  • Výhodná poloha v centrální části Karlových Varů, v blízkosti kolonád s prameny, lázeňských parků a obchodní části města
  • Moderní balneoprovoz s využitím přírodních zdrojů, široká nabídka procedur, 24 hod. pohotovostní služba zdravotních sester
  • Rozumný poměr cena / kvalita

Bohemia-lázně a.s., sanatorium Kriváň – Slovan
Sadová 5, 360 01 Karlovy Vary, Česká republika
Tel.: +420/ 352 511 111, Fax: +420/ 353 228 220
email: accommodation@bohemia-lazne.cz

Nápovědu a více informací najdete na www.bohemia-lazne.cz

Zdroj: Bohemia-lázně a.s.Ze všech správných odpovědí vybereme 1 výherkyni/ výherce, kteří se mohou těšit na pobyt „Relaxace a regenerace pro tělo a duši“ pro 2 osoby s polopenzí na 4 dny v hodnotě 10 200 Kč. 

Sanatorium KriváňSanatorium KriváňZdroj: Bohemia-lázně a.s.