Tak trochu jiné ponožky

Nejde o běžné ponožky, Adjustační ponožky® jsou zakončeny meziprstními oddělovači. Prsty máte tak při jejich nošení holé. Ale nemusíte mít obavy, právě díky meziprstním oddělovačům se vám celá chodidla včetně prstů krásně prokrví. Nohy vás tak zábst rozhodně nebudou, naopak se vám krásně prohřejí. Adjustační ponožky® jsou tedy skvělým pomocníkem pro všechny, kteří trpí pocitem studených nohou. Kromě toho vám protáhnou svaly na nohou a odbourají napětí, díky čemuž pocítíte zmíněnou úlevu od bolestí a snížení otoku nohou.

Adjustační ponožkyAdjustační ponožkyZdroj: Pro-nožky Original s.r.o.

Terapeutická pomůcka při léčbě i prevenci

Není tajemstvím, že Adjustační ponožky® používají v rámci léčby a prevence na svých klinikách přední čeští fyzioterapeuti a podiatři. Ti si je pochvalují jako cennou součást léčby zejména pro jejich pohodlné nošení. To vítají především pacienti, kteří si ponožky jednoduše nasadí a před nebo po cvičení v nich relaxují. Pokročilí z nich mohou v ponožkách také spát.

Adjustační ponožky® najdou největší uplatnění především, pokud vás trápí některá z následujících patálií:
●     oteklé nohy
●     pocit těžkých nohou
●     bolesti nohou z únavy
●     vbočený palec
●     kladívkové prsty
●     křivé a stísněné prsty
●     časté křeče v prstech
●     patní ostruha
●     kuří oka
●     ploché nohy
●     a další…

 

Můžete je nosit rovněž během těhotenství, kdy vlivem hormonálních změn a také nárůstu hmotnosti často dochází k otokům a bolestem nohou. V tomto případě nasazení Adjustačních ponožek® a položení nohou do zvýšené polohy znamená dvojitou úlevu.

Adjustační ponožkyAdjustační ponožkyZdroj: Pro-nožky Original s.r.o.

Pro koho ano a pro koho nikoliv

Adjustační ponožky® skvěle poslouží dětem, dospělým i seniorům. V současnosti se vyrábí ve čtyřech velikostech, a to S (vel. 35-38); M (vel. 39-42); L (vel. 43-46); XL (vel. 47-50). A kdo by je naopak nosit neměl? U lidí s diabetickou nohou smysl rozhodně nedávají. Za úvahu či konzultaci s lékařem stojí také případy poúrazových stavů či různých zranění, kdy je třeba mít nohy v klidu bez většího prokrvení. V případě vážnějších komplikacích raději navštivte svého lékaře či fyzioterapeuta. Nutno podotknout, že za vás bohužel nevyřeší příčinu vašich komplikací. Proto se zaměřte i na ni. Adjustační ponožky slouží především jako pasivní doplněk stávající léčby - tj. aktivního cvičení a fyzioterapie.

Adjustační ponožkyAdjustační ponožkyZdroj: Pro-nožky Original s.r.o.

Adjustační ponožky® si chválí tisíce lidí po celé České republice a na Slovensku, o jejichž osobních zkušenostech si můžete samozřejmě také přečíst na webu pro-nozky.cz.

Vyhrajte Adjustační ponožky. Stačí správně zodpovědět soutěžní otázku.

Nápověda: https://www.pro-nozky.cz/cs/adjustacni-ponozky/e-shop/

Zdroj: Pro-nožky Original s.r.o.Ze všech správných odpovědí vylosujeme náhodně 5 výherců, kdy každý výherce vyhraje 2 páry Adjustačních ponožek dle svého výběru v celkové hodnotě 1 180 Kč.