S Bochemitem je to snadné - stačí pár jednoduchých kroků:

1.  Při stavbě nového plotu je nejjednodušší nakoupit už profesionálně impregnované dřevo proti škůdcům na pilách. Dřevo v kontaktu s
půdou dostatečně ochrání pouze vakuo-tlaková impregnace Bochemitem Forte Profi, pro ostatní dřevo postačí máčení Bochemitem QB Profi. Na pilách hledejte certifikát o správné impregnaci dřeva fungicidními a insekticidními přípravky značky Bochemit.
2.  Pokud se rozhodnete pro preventivní impregnaci proti škůdcům sami, použijte Bochemit Opti F+, na menší plochy vám postačí i Bochemit QB Hobby. Dřevo natřete štětcem podle jednoduchého návodu na etiketě.

Zdroj: BOCHEMIE WOOD CARE s.r.o.

3.   V případě renovace plot nejprve očistěte. Pokud je dřevo i plesnivé, odstraňte plíseň Bochemitem proti plísním. Neodstraňujte ji hadrem ani jinak mechanicky, aby nedošlo k rozptýlení a šíření nebezpečných výtrusů.
4.  Dřevo lehce přebruste, impregnace i lazura bude lépe vsakovat.
5.  Pro impregnaci opět použijte Bochemit Opti F+ nebo Bochemit QB Hobby.
6.  Požadovaný barevný odstín dodejte dřevu Bochemitem Estetik. Plot tak získá navíc i ochranu proti UV záření a pronikání vody.

Bochemit impregnace + lazura = dokonalý systém ochrany dřevaZdroj: BOCHEMIE WOOD CARE s.r.o.

A proč vlastně dřevo impregnovat?
Dřevo použité venku, a to nejen na stavbu plotu, ale třeba i pergoly, je totiž stále živý organismus. Pouhá ochrana lakem, barvou nebo lazurou na dřevo není dostatečná, protože tím, jak dřevo neustále pracuje, dochází k jeho rozpínání a smršťování, při kterém v krycím nátěru vznikají prasklinky. A pokud jsou praskliny větší, mohou právě tudy do dřeva velmi snadno škůdci pronikat.

Chraňte pergolu Bochemitem, aby vám odpočinek nerušilo chroupání červotoče.Zdroj: BOCHEMIE WOOD CARE s.r.o.

Více informací, rad a tipů, proč a jak impregnovat proti škůdcům, i odpověď na soutěžní otázku najdete na www.bochemit.eu.

Ze všech správných odpovědí vybereme náhodně 3 výherce, kteří vyhrají impregnační přípravky Bochemit k ochraně dřeva proti dřevokaznému hmyzu, houbám a plísním v hodnotě á 1.700 Kč dle vlastního výběru.