Připravte se na slunečné dny včas
Jaro už je tady a s ním i čas, kdy můžete začít využívat svou zahradu. Bez pergoly to ale nikdy nebude ono. A co teprve, až se léto zeptá, co jste dělali v zimě. Je tedy nejvyšší čas naplánovat a začít se stavbou nebo rekonstrukcí pergoly.

Je pro vás dřevo jako přírodní materiál jasnou volbou? Aby vaše zasloužené chvilky odpočinku a pohody v pergole nerušilo vrtání červotoče nebo pohled na nevzhlednou dřevokaznou houbu či plíseň, doporučujeme použít dokonalý systém ochrany dřeva ve dvou krocích:

Bochemit dokonalý systém ochrany dřevaBochemit dokonalý systém ochrany dřevaZdroj: zdroj: BOCHEMIE WOOD CARE s.r.o.

Krok 1: Preventivní dlouhodobá ochrana proti dřevokaznému hmyzu, houbám a plísním

Při stavbě nové pergoly je nejjednodušší nakoupit už profesionálně impregnované dřevo na pilách - hledejte tam certifikát o správné impregnaci dřeva fungicidními a insekticidními přípravky značky BOCHEMIT. Při rekonstrukci nebo pokud se rozhodnete pro impregnaci nového dřeva sami, použijte osvědčený fungicidní a insekticidní přípravek BOCHEMIT Opti F+ nebo BOCHEMIT QB Hobby (pro menší plochy).

A proč vlastně dřevo impregnovat?

Dřevo použité venku, a to nejen na stavbu pergoly, ale třeba i plotu, je totiž stále živý organismus. Pouhá ochrana lakem, barvou nebo lazurou na dřevo není dostatečná, protože tím, jak dřevo neustále pracuje, dochází k jeho rozpínání a smršťování, při kterém v krycím nátěru vznikají prasklinky. A pokud jsou praskliny větší, mohou právě tudy do dřeva velmi snadno škůdci pronikat.

Krok 2: Finální dekorativní a krycí nátěr

Po zaschnutí impregnace natřete dřevo ze všech stran olejovou tenkovrstvou lazurou BOCHEMIT Estetik Profi. Velmi dobře to jde válečkem. Stačí důkladně zamíchat, neředit. Do práce se pusťte nejlépe ráno nebo večer bez přímého slunce pražícího na dřevo a když nefouká vítr, aby se do čerstvého nátěru nedostal prach. Kromě požadovaného odstínu získá pergola i ochranu proti UV záření a pronikání vody, čímž opět přispějete k prodloužení její životnosti. Určitě vás potěší, že zkoušky akreditované laboratoře potvrdily velmi dlouhou životnost nátěru, tj. konec neustálého natírání!

Více informací, rad a tipů, proč a jak impregnovat proti škůdcům, i odpověď na soutěžní otázku najdete na www.bochemit.eu.

Zdroj: BOCHEMIE WOOD CARE s.r.o.Ze všech správných odpovědí vybereme náhodně 3 výherce, kteří vyhrají impregnační přípravky Bochemit k ochraně dřeva proti dřevokaznému hmyzu, houbám a plísním v hodnotě á 1.700 Kč dle vlastního výběru.