V nabídce České mincovny najdete nejen zlatý dukát či stříbrnou medaili přímo pro maminky, ale řadu dalších dárků s tématem lásky a vděčnosti za život, který nám daly, a za péči a něhu, které nám věnují každý den. Hmatatelný důkaz toho, že matky byly objektem posvátné úcty, představují pravěké sošky, mezi které se řadí například proslulá Věstonická venuše. Slovo pro matku se používá po celém světě. Když řeknete „mama“, budou vám rozumět v ruštině, svahilštině i čínštině…

„Autorkou medaile Pro maminku je naše nadaná výtvarnice Ludmila Kracíková. Na líci medaile předkládá abstraktní vyobrazení maminky složené ze srdíček, přičemž kompozice matného reliéfu a leštěné plochy evokuje symbol jin a jang. Rubové straně vévodí okrasný nápis Pro maminku obklopený spirálou ze srdíček,“ přiblížila mluvčí České mincovny Lenka Klimentová s tím, že z její dílny máme v nabídce výjimečně i krásnou sadu stříbrných šperků, přívěsek a náušnice Strom života. Česká mincovna, to totiž nejsou jenom mince a medaile. „V naší nabídce najdete také hodinky a šperky, které elegantně doplní garderobu nebo poslouží jako vkusný dárek,“ dodala mluvčí.

Zdroj: Česká mincovna, a.s.

V sortimentu dárkových produktů jsou to ve zlatě i ve stříbře medaile Miluji Tě, Navždy spolu, Kominík pro štěstí, Čtyřlístek nebo slon pro štěstí, kde si můžete nechat pro obdarovaného vyrýt na jednu stranu také své věnování. Určitě by se hodila i unikátní stříbrná mince s broušeným českým křišťálem Crystal coin Anděl, Květina nebo oblíbený motiv motýla, který se na nich objevuje již poněkolikáté, opět s novým designem. „Věřte, že ani s majestátním zlatým dukátem byste se netrefili mimo. Ten je velmi oblíben k celé řadě výjimečných příležitostí,“ uzavírá Klimentová.

Nápovědu najdete na https://ceskamincovna.cz/

Zdroj: Česká mincovna, a.s.Ze všech správných odpovědí vylosujeme 2 výherce, kteří se mohou těšit na stříbrnou medaili SEMAFOR Jitka Molavcová a Jiří Suchý proof (Ag 999/ 31,1 g/ 37 mm/ pf/ čís) v hodnotě 2,500 Kč.