Mincovnímu kraji tepe srdce v Jablonci nad Nisou

Už více než tři desítky let nosíme v peněženkách a po kapsách české mince, které chrlí lisy v jablonecké České mincovně. A nejen to, zdejší společnost razí pamětní mince pro Českou národní banku, ale nabízí vlastní sortiment medailí z drahých kovů či investiční mince ze zlata a stříbra.

Ryzí stříbro s půvabem broušeného křišťálu

Zdroj: Česká mincovna, a.s.

Drobné střadatele zaujme originální dárkový sortiment k narození dítěte, ke svatbě, k narozeninám, k promoci i maturitě, pro štěstí, ale i medaile s věnováním. „Unikátním produktem jsou stříbrné mince Crystal Coin s broušeným českým křišťálem. Jsou výsledkem spojení tradičních jabloneckých řemesel, medailérství České mincovny a sklářství společnosti Preciosa,“ poznamenala mluvčí společnosti Lenka Klimentová s tím, že mezi nejnovější patří Motýl s tyrkysovými křišťály v křídlech nebo Květina se žlutooranžovou skleněnou růží.

Vzpomínka ze zlata s uměleckou nadstavbou

Zdroj: Česká mincovna, a.s.

Vyhledávané jsou, nejen sběrateli ale velmi často i turisty, repliky dobových pohlednic se zlatou minimincí. Hodnotným suvenýrem z Libereckého kraje se může stát Nová radnice v Jablonci nad Nisou vyražená do půl gramu ryzího zlata. Originální emise je jako stvořená pro numismatiky, filokartisty i patrioty a najdeme v ní pochopitelně i město Liberec s jeho půvabnou novorenesanční radnicí, která je srdcem krajské metropole, nebo zámek Sychrov. Cyklus nabízí další tři desítky významných památek České republiky.

Zdroj: Česká mincovna, a.s.Ze všech správných odpovědí vylosujeme 2 výherce, kteří se mohou těšit na Stříbrnou medaili SEMAFOR Suchý & Šlitr.

  • Stříbrná medaile SEMAFOR Jiří Šlitr a Jiří Suchý proof (Ag 999/ 31,1 g/ 37 mm/ pf/ čís)
  • Stříbrná medaile SEMAFOR Jiří Suchý proof (Ag 999/ 31,1 g/ 37 mm/ pf/ čís)