„U nás už také připravujeme vánoční nabídku dárků, ale já bych vás upozornila na netradiční produkty. Ještě máme před sebou celý listopad a v něm si připomínáme sametovou revoluci. Připomenutím může být i jedna z našich mandal,“ navrhuje mluvčí České mincovny Lenka Klimentová. Protože největším přáním je pro mnoho lidí svoboda, stala se motivem mandaly České mincovny osazené broušeným křišťálem.

Zdroj: Česká mincovna, a.s.Křišťálové kameny mincím sluší

K oblíbeným dárkům se řadí unikátní stříbrné mince s broušeným českým křišťálem, které jsou výsledkem spojení tradičních jabloneckých řemesel – medailérství České mincovny a sklářství společnosti Preciosa –, jaké nemá na celém světě obdoby. „Například motiv Anděl strážný se hodí pro každou příležitost, ale na Vánoce zejména. I já jsem se nechala letos inspirovat v tomto segmentu našich produktů a pořídila jsem Crystal Coiny Strom života,“ prozrazuje svůj výběr mluvčí mincovny. Velký fialový kámen pak najdete na Crystal Coinu, po kterém sáhnout ti, kteří chtějí speciální dárek při přírůstku do rodiny. Dárek do kolébky s motivem čápa a ročníkem 2023 je dílem medailérky Petry Brodské.

Osobní věnování každého potěší

Zatímco k některým mincím můžete své věnování připsat na dárkovou kartičku nebo certifikát, jsou medaile, kde vaše slova vepíšete přímo do mincovního pole. „Jde o takzvanou personifikaci. A umožní vytvořit jediný originál na světě, který určitě překvapí,“ vstupuje do tématu výběru dárků na letošní Vánoce i Štěpánka Zinkaizlová, vedoucí pražské prodejny v Havelské ulici. Líc personifikovatelných medailí nese ražený reliéf, přičemž v nabídce najdete dárkové motivy určené novorozeným miminkům, novomanželům, absolventům, k narozeninám, pro štěstí i jen tak pro radost. Druhá  strana pak předkládá prázdný prostor pro rytinu, ale také pro přenos fotografie. „V drahém kovu se může objevit například podobizna partnera, vnoučka, ale i úspěšného absolventa či zasloužilého zaměstnance,“ dodává vedoucí prodejny s tím, že na tuto technologii je třeba myslet v předstihu několika týdnů.

Dřevěné hodiny se symbolem češství

Zdroj: Česká mincovna, a.s.

„Stále hledáme nejlepší moment, nejvhodnější čas pro investování. V našem sortimentu jsme si pohráli s kombinací času a zlata. A uvedli jsme na trh luxusní dřevěné hodinky osazené v ciferníku zlatou mincí,“ přidává se se svými vánočními tipy šéf marketingu Jaroslav Černý. Zatímco obyčejné hodinky jsou jen praktickou pomůckou, která měří čas, neobyčejné dřevěné hodinky jsou elegantním módním doplňkem a symbolem společenského statusu. K letošním novinkám navíc patří limitovaná číslovaná edice EXCLUSIVE Black. „Ušlechtilý černý materiál pochází z bahenního dubu, který tisíce let dřímal v močálu,“ upozorňuje Černý.

Hodinky jsou skutečně ze dřeva, tedy mimo strojku. Do střízlivého ciferníku, který zakrývá safírové sklíčko, je zasazena zlatá investiční mince Český lev o hmotnosti 1/25 trojské unce s motivem z roku 2023. Zadní kryt hodinek je průhledný a umožňuje pohled na chod přesného japonského strojku. 

Stylová investice s mincovnou

Zdroj: Česká mincovna, a.s.

Český lev oslavil v České mincovně své šesté narozeniny. A sama mincovna, z jejíchž útrob již třicet let proudí oběžné mince Čechům do kapes, slaví své kulatiny. Výročí je ale také velmi zavazující. Držet špičkové řemeslné zpracování, předkládat zajímavé a atraktivní designy, mít konkurenceschopnou nabídku a přicházet stále s novými nápady.

Vlajkovou lodí v oblasti investiční nabídky České mincovny jsou zlaté a stříbrné mince Český lev. Světové investiční mince bývají věnovány silným národním symbolům a ani Český lev, který je první ražbou svého druhu určenou pro český trh, není výjimkou.  Česká mincovna jej připravuje každý rok s novým designem. „Sáhnete-li po investičním dárku, určitě neminete mimo,“ uzavírá mluvčí mincovny Klimentová.

Zdroj: Česká mincovna, a.s.

Svůj stříbrný poklad pod stromeček ale můžete i vyhrát. Stačí správně odpovědět na soutěžní otázku a mít štěstí při losování.

Ze všech správných odpovědí vylosujeme 3 výherce, kteří se mohou těšit na jednu ze tří stříbrných medailí od České mincovny.
1. místo: Stříbrnou medaili Dějiny válečnictví - Ruprecht Falcký - Vévoda z Cumberlandu
2. místo: Stříbrnou medaili České pečetě - Bohuslav ze Švamberka
3. místo: Stříbrnou medaili Z lásky

Zdroj: Česká mincovna, a.s.