V infocentru na zámku obdržíte porci důležitých informací a nasměřují vaše kroky dále.

Třeba na jednu z expozic, kterou lze právě na zámku navštívit. Šlikové, kteří na ostrovském panství žili, bohatli v 16. století ražbou jáchymovského tolaru v nedalekém Jáchymově. Vzpomínkou na toto období je i Šlikovská mincovní kazeta.

Věděli jste, že tato pokladnice ze 16. století je prohlášena za národní kulturní památku? Na expozici je mezi nejvíce vyhledávanými ale i údajný meč kata mydláře, kterým byl Jáchym Ondřej Šlik sťat při popravě 27 českých pánů.

Zdroj: Město Ostrov

Ostrovský porcelán, jehož design si oblíbil i prezident T.G. Masaryk, zdobí Dvoranu zámku.

Ostrovský porcelán, jehož design si oblíbil i prezident T.G. Masaryk, zdobí Dvoranu zámku.Zdroj: Město Ostrov

Zámecká zahrada v Ostrově v proměnách času, to je název expozice, která vznikla jako doklad toho, že dnešní Zámecký park byl kdysi nazýván Osmým divem světa. Každý, kdo v 17. století v Evropě něco znamenal, toužil dostat pozvánku právě na ostrovské panství. 

Zdroj: Město Ostrov

Církevní umění
Ovšem to, co jezdí obdivovat kdejaký milovník barokní architektury a církevního umění je soubor sakrálních staveb o několika kaplích a kostelu s konventem zvaný Posvátný okrsek. Návštěvu areálu umocní poutavý výklad průvodce a expozice Církevního umění.

Zdroj: Město Ostrov

Architektura 50. let 20. století
Monumentem města z 50. let 20. století představující stavební sloh socialistický realismus, nebo-li Sorelu, je Dům kultury. www.icostrov.cz/dum-kultury-ostrov/ Postaven byl za pouhý jeden rok a na jeho stavbě se podíleli političtí vězni z nedalekých jáchymovských lágrů. Někteří za těžkou práci s nebezpečným uranem zaplatili svými životy. Upomínkou na toto peklo je jeden z 22 statků Hornického regionu Erzgebirge/Krušnohoří, který byl zapsán v roce 2019 na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO – ona Rudá věž smrti.

Zdroj: Město Ostrov

Děti, sport a příroda
Ekocentrum s více než 100 druhy zvířat, sportovně zábavní centrum, koupaliště s tobogánem nebo discgolf, ale také cykloturistika či relaxace v přírodní památce - Lesoparku Borecké rybníky – to je nabídka nejen pro děti. Zde zkrátka o nudu nezakopnete.

Těšíme se na vás! Více na www.icostrov.cz/ostrov-top-7

Zdroj: Město Ostrov

Ubytování: https://www.icostrov.cz/ubytovani-ostrov/ či v 7 km vzdálených jáchymovských lázních s bezva wellness zázemím v duchu důlní štoly www.laznejachymov.cz/letni-dovolena

Zdroj: Město Ostrov

Ze všech správných odpovědí vybereme 7 výherců, kteří dostanou ochutnávku z TOP 7 turistických zajímavostí města Ostrova v celkové ceně 5 774 Kč.