Muzeum nákladních automobilů Tatra Kopřivnice

Navštivte expozici jedné z nejstarších automobilek na světě. V Muzeu nákladních automobilů Tatra můžete zhlédnout 80 vozů, přes 20 motorů, a další množství modelů a také jiných drobných exponátů. Byly to právě vozy značky Tatra, s nimiž Karel Loprais vyhrál Rallye Dakar a cestovatelé Zikmund a Hanzelka projeli svět.

Bunkr Bohumín

Poznejte jedinečný pěchotní srub s unikátním stavebním řešením, kterým se nemůže pyšnit ani proslulá Maginotova linie. Pěchotní srub je součástí dlouhé linie stálého opevnění, postaveného československou armádou na obranu republiky proti tehdejšímu nacistickému Německu

Důl Michal

Netradiční komentované prohlídky, během kterých prožijete pracovní den horníka. Objevte jedinečnou Národní kulturní památku. Staňte se na chvíli havířem v bývalém uhelném dole. Budete mít neodbytný pocit, že to tu horníci nikdy neopustili a že se k vám za chvíli v řetězové šatně, v „lampovně“ nebo ve výdejně svačin přidají.

Vagonářské muzeum

Navštivte jediné muzeum v České republice, které zaznamenává vagonovou výrobu. Prohlédnout si můžete i modelovou železnici H0 a N. Muzeum se nachází ve Studénce již od roku 1956 a sídlí ve věžovité části místního zámku.

Pivovar Radegast

Odhalte tajemství, které stojí za nezaměnitelnou chutí piva s více než padesátiletou tradicí. Poznejte, jak se vaří správně hořké pivo a proč nošovický pivovar dostal jméno podle mýtického boha Radegasta. Podívejte se na stáčírnu, do ležáckých sklepů i na varnu, kde kvalitu vody z řeky Morávky hlídají pivovarští pstruzi.

Národní zemědělské muzeum Ostrava

V ostravské expozici Národního zemědělského muzea můžete obdivovat stroje z konce století páry i z období 50. let 20. století. Ostravská pobočka Národního zemědělského muzea nabízí expozice věnované potravinám a zemědělským strojům.

Zážitkový tisk UAX

Jak se vyrábí poctivé české tričko? Pronikněte do zákulisí výroby české lokální značky. Nahlédněte pod ruce švadlen a mistrů tiskařů a staňte se jedním z nich – vyrobte si vlastní ikonické tričko. Vyzkoušejte, jak se pracuje v šicí i tiskařské dílně.

Nápovědu najdete na www.technotrasa.cz

Hrajte s námi a získejte vstup pro celou rodinu na některou ze zastávek Technotrasy. Vybrat si můžete z těchto unikátních míst: Muzeum nákladních automobilů Tatra Kopřivnice, Bunkr Bohumín, Důl Michal, Vagonářské muzeum, Pivovar Radegast, Národní zemědělské muzeum Ostrava, Zážitkový tisk UAX.

Ze všech správných odpovědí vybereme 3 výherkyně/ výherce, kteří získají volný vstup pro celou rodinu na některou ze zastávek Technotrasy podle vlastního výběru. 

Zdroj: Zadavatel