Na ryze evropských exponátech prozkoumáte lidské tělo do všech detailů. Od kůže přes svalstvo, kostru až k nervovému systému, oběhové soustavě, dýchací soustavě a všem orgánům lidského těla. Výstava je tou nejlepší učebnicí anatomie všech dob. 

Věděli jste, že sedací nerv je tlustý jako tkanička od bot? 
Věděli jste, že lidský mozek váží pouhé 2 % naší hmotnosti, ale spotřebuje až 20 % naší energie. 

Pro děti je připravena Dětská stezka, která lidské tělo popisuje jednoduchým a vtipným jazykem. Výstava jim tak jednoduše a názorně pomůže dohnat zameškanou školní látku.

Zdroj: JVS GROUP s.r.o.
Děti rostou hlavně v noci, takže pokud chceš pořádně vyrůst, hodně spi.
Víš, co se stalo s rohlíkem, který jsi měl ráno k snídani?

Jedním z hlavních témat výstavy je udržení naší fyzické a duševní rovnováhy. Stejně jako živiny a čistý vzduch potřebujeme i radost ze života, pocit naplnění a sounáležitosti s ostatními. Právě tyto hodnoty vyznávají tzv centariáni – lidé, kteří se ve stále dobré kondici dožili 100 a více let. Věřili byste, že jich na planetě žije více než 500 tisíc? Jaké je jejich tajemství?

I na to odpovídá výstava Body Worlds – Cyklus života.

Na výstavě najdete i další citlivá témata:
Jak zůstat vitální a sexy i po 60? Výstava odhaluje, že aktivní sexuální život seniorů přispívá k jejich zdraví, imunitě a schopnosti pozitivně myslet. A zdravé tělo k tomu jednoznačně pomáhá. Výstava se proto vážně zabývá civilizačními chorobami jako je obezita, vysoký krevní tlak, a samozřejmě následky kouření. 
Zdroj: foto archiv JVS GROUP s.r.o.

Na výstavách Body Worlds po celém světě probíhají dlouhodobé průzkumy, ze kterých vyplývá, že až 90 % návštěvníků se na výstavě dozví nové informace, 68 % návštěvníků po shlédnutí výstavy změní svůj životní styl směrem ke zdravějšímu stravování a intenzivnějšímu pohybu. Téměř 80 % návštěvníků uvedlo, že po shlédnutí výstavy pociťuje hlubokou úctu k zázraku lidského těla. To je svět Body Worlds

Na výstavě Body Worlds v obrovském pavilonu C brněnského Výstaviště jsou dodržovány všechny hygienické předpisy. Návštěvnost je omezena tak, návštěvníci kolem sebe měli dostatek prostoru. Roušky, respirátory a dezinfekční prostředky jsou na výstavě samozřejmostí jak pro návštěvníky, tak pro personál výstavy.

VÝSTAVA, KTERÁ ZMĚNÍ VÁŠ ŽIVOT.

Nápovědu hledejte na www.bodyworlds.cz

Ze všech správných odpovědí vybereme náhodně 16 výherců, kteří vyhrávají jednu vstupenku na výstavu o lidském těle - Body Worlds – Cyklus života, která se koná na Výstavišti v Brně.