Za úspěchem krásných šperků jsou nápady zdejších designérů a práce zkušených a zručných řemeslníků. Měsíčně zde vymyslí okolo padesáti nových vzorů, ovlivněných módními trendy a novinkami.

Ročně výroba zpracuje zhruba 300 kilogramů zlata a 1.000 kilogramů stříbra. SOLITER vyrábí kompletní sortiment šperků, od prstenů, náušnic či přívěsků až po náhrdelníky. Kolekce obsahuje 3 000 vzorů zlatých šperků a 5 000 vzorů stříbrných šperků.

DĚTSKÉ NÁUŠNICEDĚTSKÉ NÁUŠNICEZdroj: SOLITER, a.s.

Čtyři pětiny obratu vytváří velkoobchodní partneři, zbytek zákazníci z maloobchodního prodeje. Šperky značky SOLITER si mohou zájemci koupit v 10 podnikových prodejnách. „Dlouhodobě a stabilně je objem výroby dán hlavně tradicí, kvalitní prací všech zaměstnanců a v důsledku toho zájmem zákazníků o naši produkci“, míní generální ředitel společnosti SOLITER.

SOLITER tradičně prodává plošně ucelený sortiment hlavně zlatých šperků (prsteny, náušnice, přívěsky) a velký zájem je také o dětské náušnice. „Pro malé princezny je to skutečně oblíbený dárek,“ popisuje trend Milan Klinke.

DĚTSKÉ NÁUŠNICE S KAMENYDĚTSKÉ NÁUŠNICE S KAMENYZdroj: SOLITER, a.s.

Když je to výzva, jdeme do toho
Ve výjimečných případech v SOLITERu vyrábí i exkluzivní šperky na zakázku.
„Pokud je to pro nás výzva, jdeme do toho,“ podotýká generální ředitel společnosti. Takto se vyráběly klenoty, které prezentovala např. Lucie Bílá, Gabriela Partyšová, Kateřina Stočesová…

V produkci je však i celá řada náročnějších modelů, které se na zakázku vyrábí komerčně.

O kvalitách jabloneckých designérů svědčí opakované úspěchy v soutěži „Šperk roku“ a hlavně zájem zákazníků o zboží.

Nápovědu najdete na www.soliter.cz

Zdroj: SOLITER, a.s.Ze všech správných odpovědí vybereme náhodně 3 výherce, kteří vyhrávají jedny ze tří dětských náušnic.
1. vylosovaný vyhrává: Dětské náušnice se syntetickými zirkony
2. vylosovaný vyhrává: Dětské náušnice ze žlutého zlata ve tvaru pomněnek
3. vylosovaný vyhrává: Dětské náušnice ve tvaru motýlka - ze žlutého zlata se zirkonem