Po několika kovidových letech máme možnost strávit valentýnský večer se svými milými venku. V kině, na romantické večeři nebo třeba na tanečním večírku. Ať už jsou vaše plány na Valentýna jakékoliv, je důležité vypadat dobře a stejně tak se i cítit. Inspirujte se tipy pro líčení v barvě roku 2023.

Nezapomeňte, že základem každého líčení je pleť správně připravit. Použijte hydratační krém, aby byla vaše pokožka hebká a svěží. Poté použijte primer, aby váš make-up vydržel po celý den a noc. Pokud máte suchou nebo citlivou pokožku, můžete použít i korektor, abyste vyhladili všechny nedokonalosti. Regeneraci a péči si zaslouží i vaše řasy. Těm můžete dopřát kúru v podobě nočního séra na řasy (trend !t up Lash Repair 79,90 Kč).

Následuje aplikace make-upu. Chcete-li dosáhnout něžného a romantického vzhledu, zvolte jemné odstíny, jako jsou růžové nebo broskvové. Tyto barvy dodají obličeji ženskost a jemnost. Použijte štětec na oční stíny a nanesete světlý odstín na celé víčko. Poté použijte tmavší odstín do záhybu a na vnější koutek oka, abyste dodali hloubku. Na konec můžete použít světlý odstín na horní víčko, abyste dodali lesk. Praktické je použití paletek, ve kterých najdete všechny potřebné stíny pohromadě (trend !t up paletka očních stínů Rocky Rose, 159 Kč).

Nezapomeňte na linky a řasenku. Linky zvýrazní vaše oči a definují jejich tvar. Řasenka oči orámuje, prodlouží řasy a zvýší jejich objem. Řasenka lashes de luxe false lash značky s-he colour&style (119 Kč) nabízí dokonalý efekt umělých řas, který dodá vašemu pohledu na dramatičnosti

Dalším krokem je aplikace tvářenky (alverde pudrová tvářenka Dreamy Pink 94,90 Kč). Usmějte se na sebe do zrcadla a naneste ji na nejvyšší část tváří a krouživými pohyby štětce ji rozetřete směrem ke spánku.

Posledním krokem je aplikace rtěnky. Tužkou na rty (trend !t up Glide & Stay odstín Light Berry 49,90 Kč) vykreslete tvar rtů. Při použití tužky na rty platí základní pravidlo – tužka nesmí být výraznější než barva nalíčených rtů. Konturu rtů vyplňte matnou rtěnkou alverde Chubby Soft Blossom (109 Kč). Díky svému krémovému složení se snadno aplikuje. Rtům dodá elegantní vzhled a úžasnou barvu.

Valentýnský look si zaslouží i nehty. Lak na nehty easy & SPEEDY od trend !t up (39,90 Kč) vydrží až 6 dní. Při aplikaci svrchního laku se výdrž prodlouží až na 10 dní. Lak se snadno nanáší a poskytuje intenzivní krytí s vysokým leskem.

Nápovědu najdete na www.dm.cz

Ze všech správných odpovědí vybereme náhodně 10 výherců, kteří se mohou těšit na dm dárkovou kartu v hodnotě 500 Kč.

Zdroj: dm drogerie markt s.r.o.