Téměř pět let běží sériová výroba ve zcela nově postaveném závodě na zelené louce v průmyslové zóně u Ostrova. 1. listopadu 2016 byla totiž odstartována, jako zdejší první projekt vůbec, výroba klik pro model G3x zákazníka BMW. Závod, jehož jedinečností je lakovací proces, byl navržen kompletně dle nejmodernější Lean koncepce. Kromě vlastní vstřikovny, nástrojárny a montáže je vybaven lakovací linkou o rozměrech 30 x 90 m, kdy je veškerá technologie umístěna ve třech patrech. Roční brutto kapacita lakovací linky je až 35 milionů vnějších dveřních klik s variabilitou až 400 barevných odstínů.

S produkty WITTE se dnes setkáváme ve vozech téměř všech významných automobilekS produkty WITTE se dnes setkáváme ve vozech téměř všech významných automobilekZdroj: Witte Nejdek

Z dílny až mezi světové hráče
Z někdejší německé továrny na zámky cestovních kufrů se stala významná nadnárodní skupina, která nyní vyrábí své dokonalé výrobky ve třech závodech v Německu, v rozsáhlém závodě v Bulharsku a především dvou závodech v České republice. Tyto závody už mají také svou historii a jsou významnými součástmi světového dodavatele, jež se řadí mezi technologické lídry v oblasti mechatronických zamykacích systémů. 

Vše začalo před více jak 120 lety, kdy byla společnost WITTE v německém Velbertu založena.  Původně se specializovala na výrobu zámků pro kufry, ale už před 2. světovou válkou začala vyrábět kování pro automobily. Pozdější VW Brouk byl prvním vozem, který jezdil po světě s produkty od WITTE. V 70. letech už opouštěly brány závodu všechny komponenty zamykacích systémů v automobilu, později přibyl vývoj a výroba komponentů pro všechny pohyblivé části karoserie.

WITTE Ostrov je kompetenční centrum skupiny WITTE pro lakovací procesWITTE Ostrov je kompetenční centrum skupiny WITTE pro lakovací procesZdroj: Witte Nejdek

V 90. letech došlo k velké expanzi. V roce 1992 založila společnost WITTE dceřinou společnost v České republice s názvem WITTE Nejdek. S nenaplněnou vidinou, že bude mít firma maximálně 50 zaměstnanců se zrodil vlastní výrobní závod. V roce 1998 má již přes 500 spolupracovníků a vzniká i samostatné oddělení vývoje, které položilo základ vývojovému centru v Plzni, jež se v roce 2015 přestěhovalo do sídla Západočeské univerzity. V roce 2018 vzniklo nové vývojové centrum také v Praze, kde se specializují především na vývoj elektronických součástek. V současné době, kdy WITTE Nejdek oslaví 30. výročí své existence a zároveň i působnosti v České republice, jsou obě pobočky zaměřené na vývoj neodmyslitelnou součástí skupiny WITTE podílejících se na inovativních projektech.

Technologický lídr v oblasti mechatronických zamykacích systémů
S výrobky WITTE se dnes setkáváme ve vozech téměř všech významných výrobců automobilů. Jedná se o systémová řešení pro dveře, přední a zadní kapoty, zámkové garnitury, dveřní kliky i produkty do automobilových interiérů – to vše od vize produktu přes klíčový koncept až po velkosériovou výrobu. Jako světový dodavatel se zaměřuje na standardizované modulární konstrukce a nabízí celistvá inteligentní řešení. Svou nabídku produktů neustále optimalizuje a ve spolupráci se svými zákazníky přichází na automobilový trh každoročně s novými či inovovanými řešeními. 

Nápovědu najdete na https://www.witte-automotive.cz/

Ze všech správných odpovědí vybereme náhodně 3 výherce, kteří vyhrávají atraktivní ceny v celkové výši 5.300 Kč.

Zdroj: WITTE Nejdek, spol. s r.o.1. vylosovaný vyhrává_ batoh, softshell bunda, CD Pavel Šporcl – Christmas on the blue Violin, láhev
na pití, ponožky, čelenka, selfie-tyč    a cestovní „Člověče nezlob se“
2. vylosovaný vyhrává_ batoh, mikina, CD Pavel Šporcl – Christmas on the blue Violin, láhev na pití, 
ponožky, čelenka, selfie-tyč a cestovní „Člověče nezlob se“
3. vylosovaný vyhrává_ batoh, malovací sada v dřevěném kufříku, CD Pavel Šporcl – Christmas on the blue Violin, láhev na pití, ponožky, čelenka, selfie-tyč a cestovní „Člověče nezlob se“.