Dva prohlídkové okruhy si v předchozích letech získaly oblibu u návštěvníků díky svému netradičnímu pojetí. Od podzimu do jara pokročily v zámeckém areálu rekonstrukční práce, a přinesly pro letošek vyšší komfort a nové služby, a to nejen ubytovaným hostům. Letošní ubytovací kapacita se zvedla na 76 lůžek při zásadním zvýšení pohodlí pro hosty.

V loňském říjnu se brány zámku uzavřely, aby se majitelé pustili do další etapy rekonstrukce, a připravili na letošní léto návštěvníkům několik novinek.

Pamětníky přijíždějící k podzámčí na první pohled potěší, že tam, kde dříve vídali chátrající budovy stodoly a hájenky, je nyní uvítá kompletně opravené ubytovací zařízení s názvem Zámek Račice – Podzámčí. Hosté zde najdou 11 nových komfortních apartmánů od dvoulůžkových až po rodinné. Osvěžit se mohou v nedalekém bazénu, a pokud chtějí večer déle posedět, a třeba si zahrát na kytaru, je jim k dispozici další novinka – klubovna Krčma se samoobslužným výčepem s nabídkou jednoho piva a dvou limonád.

Hostinec KonírnaEFI Hostinec KonírnaZdroj: zadavatel

U podzámčí návštěvníci pohodlně zaparkují svá auta na zpevněném parkovišti, a přejdou pár kroků do Předzámčí na první nádvoří. Sem se letos přesunulo centrum téměř všeho zámeckého dění. Skromné okénko s občerstvením na 3. nádvoří nahradil nový stylový EFI Hostinec Konírna s překrásným společenským sálem pro 80 hostů. Toto překrásné místo přivítá po skončení léta první svatebčany, a budou se zde celoročně pořádat školení, semináře a oslavy. Sousedící nový bar s pěti výčepními kohouty nabízí výborná řemeslná piva včetně mezinárodně oceněné EFI Dvanáctky. Z pokrmů se těší velké oblibě místní zámecká specialita – Račí polévka.

Podzámčí_bazénPodzámčí - bazénZdroj: Zadavatel

Zámek Račice je i skvělým místem pro cyklisty. Leží na křižovatce cyklotras 5072 a 5073. Milovníci tichého pohybu v jedné stopě, ať už přijedou Rakoveckým údolím nebo od Vyškova, samozřejmě nejsou odkázáni jen na pivní občerstvení. Mohou ochutnat limonády z vlastního řemeslného EFI Pivovaru.

Prohlídky zámku letos nově začínají v Předzámčí u nové restaurace. Vstupenku na jeden z obou prohlídkových okruhů můžete získat, pokud správně zodpovíte soutěžní otázku, a následně budete vylosováni.

Nápovědu na soutěžní otázku a více informací najdete na www.zamekracice.cz

Ze všech správných odpovědí vybereme 3 výherce, kteří obdrží 2 vstupenky na Račický zámek.