Nečekej na budoucnost. Pojď ji s námi tvořit už teď, bezpečnější a zdravější.

Zdroj: Youtube

Mimořádně aktuální a žádané oboryO profíky v našich studijních programech je na trhu opravdu velký zájem. Zvlášť v dnešní době. Absolventy FLKŘ UTB najdeš po celém světě v soukromém sektoru, záchranných složkách, státních organizacích a samosprávách.Staň se také expertem na ochranu lidí, firem i životního prostředí. Naučíš se jak funguje logistika, ekonomika, management a strategické plánování nebo činnosti Integrovaného záchranného systému. Zjistíš, kde všude může vzniknout riziko a jak mu předcházet. A když už nějaký průšvih opravdu přijde, dokážeš ho rychle řešit.Pandemie neznámého viru, chemické látky v řece, znečištěné ovzduší… nebo třeba „jen“ špatně optimalizovaná výroba či nefungující dopravní uzel.Žádný problém tě nezaskočí. Poradíš si, budeš mít plán, přijdeš s řešením. Vždy pár kroků před ostatními. Staneš se nepostradatelným článkem každé organizace a firmy. Nebo si založíš vlastní. Je to na tobě.

Skvěle vybavený kampus v Uherském Hradišti
V našem areálu nedaleko centra historického města máš všechno jako na dlani. Na jednom místě tady najdeš moderně vybavené laboratoře a učebny, koleje i menzu.
O výuku se starají pracovníci čtyř specializovaných Ústavů fakulty. V našich Simulačních krizových učebnách tě například naučíme modelovat různé mimořádné situace jako povodně nebo klidně výbuch atomové bomby. Unikátní Laboratoř GIS je součástí světové sítě laboratoří Geo for All a můžeš v ní vytvářet téměř cokoliv od územního plánování až po mapování případného života na Marsu. Laboratoř logistiky ti umožní detailně plánovat a vylepšovat logistické procesy v dopravě, ve městech a obcích i soukromém sektoru.

Těšit se ale můžeš i na Laboratoř kybernetické bezpečnosti, Laboratoř chemie, chystanou Laboratoř psychologie a další pracoviště nejen na fakultě.
Náš kampus je navíc výborně strategicky umístěný. V okruhu do 500 m najdeš v podstatě všechno, co potřebuješ k životu. Nepřeberné množství sportovních aktivit a areálů, obchody, kino, muzea, divadlo, … Do oblíbeného aquaparku nebo na známý Baťův kanál to máš jen pár minut pěšky. Stejně jako do centra města.

Praxe jako žádná jiná – ve firmách i terénu
Podíváš se na místa, kam se běžný smrtelník jen tak nedostane. Zažiješ situace, které tě připraví na řešení těch nejnáročnějších úkolů.
Čekají tě exkurze a stáže přímo v provozu. Nahlédneš do zákulisí složek záchranného systému. Zjistíš, jak fungují krizové štáby a strategické složky státu, jako třeba sklady státních hmotných rezerv.
FLKŘ se navíc podílí na organizaci mezinárodních konferencí jako CrisCon (Krizové řízení a řešení krizových situací) nebo MEKA (Medicína katastrof), na kterých se potkávají a navzájem si předávají zkušenosti přední experti z oboru.
Pssst! A připrav se také na to, že už během stáže můžeš dostat nabídku na atraktivní práci, protože poptávka po našich oborech a absolventech je skutečně velká.

Cestuj, studuj a poznávej svět!
Ano, COVID-19 nám to teď s cestováním trochu komplikuje. Jsme ale mezinárodní univerzita, takže nabídka studijních pobytů a stáží je u nás opravdu široká. Moc rádi tě vyšleme na zkušenou do zahraničí!
Stačí si vybrat z programů jako ERASMUS, CEEPUS, ERASMUS+, Freemovers nebo IAESTE. A vyrazit v podstatě kamkoliv do světa.
S vyřízením cesty ti samozřejmě pomůžeme. Mrkni na stránku Výjezdy pro studenty, kde najdeš podrobnější info a několik příběhů našich studentů.

Hradiště 
Uherské Hradiště je prostě srdcovka! Historické královské město na řece Moravě plné pohodových lidí, kultury a vyhlášených akcí.
Každý rok se tu koná třeba známá Letní filmová škola, na kterou se sjíždí fanoušci z celé ČR i dalších zemí. Zažít můžeš i krojované Slavnosti vína a otevřených památek, nebo si naplno vychutnat několikadenní festival Slovácké léto plný sportu, slunce a skvělých koncertů.
Nechybí ale ani vyhlášený Baťův kanálAquapark a další atrakce ve městě a jeho okolí. Nebo se můžeš jen tak procházet uličkami a parky, dát si dobrou kávu a užívat si atmosféru.
Hradiště má zkrátka svoje kouzlo. Nabídne ti otevřenou náruč a naprosto vše, co potřebuješ ke studiu a realizování svých snů.

Výborná parta a studentský život
Na FLKŘ jsme opravdu pohodáři, všichni se tu známe a pomáháme si. Kdykoliv se můžeš obrátit jak na své starší spolužáky, tak samozřejmě na pedagogy a zaměstnance fakulty.Navíc tu máme šikovnou a aktivní Unii studentů, ke které se můžeš přidat a pomáhat s organizací takových akcí jako je Vítání prváků, Majáles, Ples FLKŘ, Seznamovák UTB, ale i Logistické sympozium, Ukliďme svět, přednášky Science Café a mnohé další. Prostě v tom umíme chodit!A až budeš na konci studia psát své jméno na zem před fakultou, dost možná se neubráníš i nějaké té slzičce dojetí…

Mimořádná fakulta

  • Jsme jediná fakulta Univerzity Tomáše Bati se sídlem mimo Zlín. Navíc s vlastním kampusem a výborným studijním zázemím, s menzou a pěknými kolejemi. Vše na jednom místě.
  • Nabízíme mimořádné obory, díky kterým najdou naši absolventi uplatnění v praxi v ČR i po celém světě.
  • Jsme dobrá parta a na každém kroku u nás panuje pohodová atmosféra. Stejně jako v samotném Uherském Hradišti a celém slováckém regionu.
  • Naši studenti jsou také skvělými sportovci, máme mezi sebou například mistry světa v požárním sportu!
  • Na výuku můžeš přijet klidně hasičským vozem nebo kamionem a pořád budeš mít kde zaparkovat. Prověřeno 
  • Rozhodně se s námi nebudeš nudit, jsme profíci na mimořádné situace!
  • A zbytek ti rádi ukážeme osobně. To prostě musíš zažít!

Zkrátka a dobře –  jsme FLKŘ UTB.
Mimořádná fakulta.
Jsme ready a těšíme se. A co ty? Je to na tobě!

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně
nám. T. G. Masaryka 5555, Zlín, 76001
flkr.utb.cz/pro-uchazece