Patří mezi ně studijní program "Věda a výzkum" na našem přírodovědném lyceu. Jeho jedinečnost je daná nejen studiem deseti odborných předmětů v anglickém jazyce, ale také maturitou skládanou i z odborných předmětů v angličtině. Jedná se o gymnaziální typ vzdělání, ale na rozdíl od klasického gymnázia mají naši studenti po ukončení školy již praktické dovednosti a mohou se rozhodnout, zda budou pokračovat ve studiu na vysoké škole nebo si již najdou práci např. v rámci výzkumných ústavů.

Také absolventi studijních programu veterinářství ("Pet specialista" nebo "Veterinární technik") získávají během svého studia perfektní znalost anglického jazyka, a to díky výuce čtyř odborných předmětů v angličtině.

Vedle perfektní jazykové vybavenosti považujeme také za důležité vzdělávat naše studenty dle posledních trendů. A v zemědělském sektoru je to bezpochyby precizní zemědělství, které je stále na vzestupu a kvalifikovaných pracovníků je nedostatek. Studenti si u nás mohou vybrat buď studijní obor "Podnikání v precizním zemědělství" nebo více technický obor "Mechanizace v precizním zemědělství" Absolventi obou oborů se mohou těšit na zajímavou a dobře placenou práci.

Nové trendy nepřicházejí jen v zemědělství, ale také v oblasti zahradnictví, respektive tvorbě a údržbě zeleně. Pozornost je věnována zejména trvalé udržitelnosti a biodiverzitě. Díky našemu zapojení v mezinárodním projektu European platform for urban greening (více o projetku na: https://platformurbangreening.eu/) sdílíme s našimi studenty zahradnických oborů nejnovější poznatky z tohoto sektoru.

Zajímá Vás více o nás?
Pište na: info@zemsbn.cz nebo volejte: 317 723 571.
Najdete nás také na Facebooku a Instagramu.
www.zemsbn.cz