Naše škola je rozdělena do dvou ucelených celků, které sdružují příbuzné maturitní obory a obory zakončené výučním listem.

Maturitní obory a učební obory technické jsou soustředěny do výukového střediska v Ústí nad Labem – Klíše, U Panského dvora 1006/1A. Výuka  učebních oborů stavebních probíhá v Ústí nad Labem – Krásném Březně, Čelakovského 250/5.

TabulkaZdroj: SPŠS a SOSST Ústí nad Labem

Maturitní obor „Pozemní stavitelství“ vyučujeme v naší škole již více než 25 let. Stejně tak je tomu u maturitního oboru „Mechanik seřizovač“, který patří do oborů technických. Na základě úspěšného absolvování těchto oborů mohou absolventi dále pokračovat ve svém vzdělávání studiem na vysokých školách.

Mechanik - seřizovačZdroj: SPŠS a SOSST Ústí nad Labem

Jako jediná střední škola v Ústí nad Labem a blízkém okolí poskytuje vzdělávání v nejžádanějších tříletých stavebních a technických řemeslných oborech. Odbornou přípravu vykonávají žáci přímo ve školních odborných dílnách, ale i na pracovištích právnických osob (firem).

Obráběč kovůZdroj: SPŠS a SOSST Ústí nad Labem

Vždy se říkávalo, že řemeslo má zlaté dno. Řemesla mají  budoucnost a poctivý řemeslník se v dnešní době velmi cení.

TruhlářZdroj: SPŠS a SOSST Ústí nad Labem

Dlouhodobě spolupracujeme s českou stavební firmou  METROSTAV a.s. V rámci partnerství se přímo pro tuto firmu připravují žáci učebních oborů zedník, tesař, strojní mechanik, instalatér a truhlář. Firma má rovněž velký zájem o absolventy maturitních oborů vyučovaných v naší škole. Smluvní žáci jsou vybavování profesionálním nářadím, pracovním oděvem, dostávají příspěvky na stravování, ubytování a dopravu a také měsíční stipendium. Úspěšní absolventi mají zajištěnou pracovní smlouvu u této firmy.

 Partner školyZdroj: SPŠS a SOSST Ústí nad Labem

Nemalý zájem o naše žáky má také řada regionálních firem. Na základě uzavřené smlouvy jsou zařazováni přímo do výrobního procesu a získávají tak profesní návyky již v průběhu jejich studia ve škole. Za odvedenou práci dostávají finanční odměnu.

Kvalitu výuky učebních oborů tesař a truhlář dlouhodobě podporuje německá firma Mafell A.G. V rámci společného partnerství poskytuje firma zdarma naší škole nejmodernější strojní vybavení používané tesaři a truhláři při výkonu svého povolání.

Mafell 03Zdroj: SPŠS a SOSST Ústí nad Labem

Součástí školy je domov mládeže, který poskytuje ubytování studentům středních a vysokých škol ústeckého regionu v jedno až třílůžkových pokojích splňující kritéria pro I. kategorii. Pro ubytované je zajištěno celodenní stravování ve vlastní školní jídelně. Na všech pokojích je dostupné internetové připojení.

Domov mládežeZdroj: SPŠS a SOSST Ústí nad Labem

A co dodat závěrem? Profesionální přístup s důrazem na praktickou výuku, spolupráce s desítkami známých firem v regionu a jistota uplatnění na trhu práce, to jsou hlavní výhody studia na naší škole.

Srdečně Vás zveme na Dny otevřených dveří, které by se měly uskutečnit v těchto termínech:

Úterý 19. ledna 2021                        12:00 – 18:00 hodin

Sobota 23. ledna 2021                        8:00 – 12:00 hodin

 

Pokud bude nadále trvat nepříznivá koronavirová situace, nebo vám nevyhovují uvedené termíny, nevadí. Stačí zavolat a domluvit si termín vaší návštěvy u nás škole.

Tel.: 477 753 804                  www.stsul.cz