Fakulta ekonomická Západočeské univerzity (ZČU) v Chebu, jediná veřejná vysoká škola poskytující prezenční i kombinované studium v regionu, už více než 30 let pokračuje ve svém závazku vzdělávat odborníky v ekonomii a managementu. S podporou města Cheb a Karlovarského kraje umožňuje studentům moderní, prakticky zaměřené vzdělání, které jim otevírá cesty k úspěšné kariéře v českých i mezinárodních firmách, v neziskových organizacích, v marketingu, nebo v samostatném podnikání.

Uchazečům nabízí tyto bakalářské studijní programy:
● Podniková ekonomika a management
● Marketingové řízení.

Více o studiu v Chebu: www.fek.zcu.cz/cheb
Fakulta nabízí osobní přístup ke studentům díky výuce v menších skupinkách a širokou nabídku zahraničních stáží a studijních pobytů, včetně možnosti získání mimořádného stipendia.

Zdroj: Fakulta ekonomická ZČU v Chebu

Julie Urbaníková je studentkou Marketingového řízení, která získala v roce 2022 grant na semestrální studijní pobyt na partnerské univerzitě Sogang v Soulu (Jižní Korea). O své zkušenosti a pohledu na studium vypráví v tomto rozhovoru. „Jedním z důvodů pro výběr právě fakulty ekonomické v Chebu byla touha studovat ve svém rodném městě a zároveň mít možnost vycestovat do zahraničí.“

Julie Urbaníková, studentka Fakulty ekonomické Západočeské univerzityJulie Urbaníková, studentka Fakulty ekonomické Západočeské univerzityZdroj: J. UrbánkováJulie Urbaníková, studentka Fakulty ekonomické Západočeské univerzityJulie Urbaníková, studentka Fakulty ekonomické Západočeské univerzityZdroj: J. Urbánková

Julie svým příběhem ukazuje, jak hodnotná je možnost zahraničních stáží a studijních pobytů, které fakulta nabízí. „Jižní Korea má jeden z nejlepších vzdělávacích systémů a školy jsou zde na vysoké úrovni. Také jsem fanouškem K-popu – korejského hudebního žánru, K-dramatu a asijské kuchyně, takže volba byla jasná," dodává Julie. „Pokud uvažujete o studiu v zahraničí, rozhodně se nebojte udělat první krok a vystoupit ze své komfortní zóny,“ vzkazuje ostatním studentům. „Jsou to prostě zkušenosti k nezaplacení a stojí to za to!"

Sledujte nás také na sociálních sítích @FEK.ZCU na Facebooku, Instagramu a Youtube.

Zdroj: Fakulta ekonomická ZČU v ChebuZdroj: Fakulta ekonomická ZČU v Chebu