Španělská stáž – úryvek: 
Na stáži jsem byla na jinu Španělska ve městě Malaga a strávila jsem tam čtyři týdny. Možnost letět na tuto stáž jsem měla díky OA Praha a programu Erasmus+.
Pracovala jsem v Sofia Souvenirs, což je obchod, který nabízí různé druhy suvenýrů s motivy Španělska a Malagy. Pracovala jsem tam pouze s majitelem obchodu a někdy jsem pomáhala také ve druhém obchůdku, který patřil jeho sestře. K mým pracovním úkolům patřilo např. přijímání objednávek, kontrola příchozích zásilek, vystavování zboží, práce s kasou, komunikace se zákazníky, skládání a rovnání triček, vytahování stojanů před obchod, rovnání zboží na stojanech, úklid celého obchodu včetně místa před ním i pomoc ve vedlejším obchodě se stěhováním a kontrolou zásob zboží.
Během své stáže v Malaze jsem se přiučila základům španělštiny, komunikaci s jinými zákazníky, než na jaké jsem zvyklá, trpělivosti a práci s novým typem pokladny, na kterém jsem dosud nepracovala. Nová pro mě byla taková pohodová, příjemná atmosféra. Co funguje jinak než u nás, je to, že tam všichni Španělé chodí pozdě a pracují pomalu.

Zdroj: Obchodní akademie Praha, s.r.o. 

"Přidej se ke studiu a zúčastni se na zahraničních stážích s Obchodní akademii Praha, s.r.o."

Obchodní akademie Praha, s.r.o.
Vinořská 163/17, Praha 9, 190 15
www.oapraha.cz